20200407 224914 1Kochani choć jesteśmy teraz na odległość to w niczym nie przeszkadza, aby być razem,
aby przesyłać uśmiech, radość i nadzieję na lepsze jutro. Osobno, a jednak razem
jak to niewiele trzeba, a jaką daje mobilizację, siłę i wole walki o nas.
Tak kochani o NAS bo my jesteśmy czekamy, aby wyjść z ukrycia, aby znów być razem
wśród piękna, które nas otacza. Pamiętajmy choć osobno to wciąż tacy sami,
silni gotowi do działania. Takie przesłanie i ducha woli Wam przekazujemy.
Wesołych, rodzinnych i zdrowych Świąt :)

Jest mnóstwo rzeczy, które potrafią człowieka zachwycić i zaskoczyć niezależnie od tego, ile ma lat. Potwierdzeniem na to może być pokaz baniek mydlanych - prezent od jednego z rodziców - Pani Moniki. W pokazie wzięły udział klasy pierwsze.

Dawno temu na Wawelu w Krakowie, a potem na Zamku Królewskim w Warszawie mieszkali polscy królowie. Na głowach nosili złote korony, które były symbolem ich władzy. Dzisiaj w Polsce już nie ma królów, więc nikt nie nosi korony, ale zamki pozostały. Klasa 1 a postanowila na edukacji technicznej zabawić się w architektów i wykonać makietę takiego zamku.

Zaraz po feriach ( 25 lutego) dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas 1-3 miały przyjemność obejrzenia spektaklu teatralnego w Ośrodku Kultury pt: " Przyjaciele z Bullerbyn". Przedstawienie jest propozycją Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia w oparciu o lekturę o " Dzieci z Bullerbyn" .

W piątek przed feriami ( 7 lutego) odbyła się na sali gimnastycznej zabawa karnawałowa dla najmłodszych dzieci naszej szkoły. Zabawę prowadziła p. Wioletta, którą gościmy podczas cyklicznych koncertów muzycznych.

29 stycznia 2019 roku odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski, którego organizatorem była p. Agnieszka Maćków i p. Alicja Paczkowska. Konkurs skierowany był dla klas I- III i przystapiło do niego 31 uczniów. Wszyscy uczestnicy byli świetnie przygotowani, wspaniale recytowali wybrane przez siebie wiersze i byli nagradzani gromkimi brawami publiczności, wśród której byli również rodzice wystepujących dzieci. Walka była bardzo wyrównana, dlatego też komisja w składzie: p. Małgorzata Kaźmierczak, p. Maria Karłowicz i p. Marzena Schiller miała bardzo trudne zadanie. Po naradzie udało się wyłonić zwycięzców:

27 listopada uczniowie klas 2 a, 2 b i 3 a wraz z wychowawcami wzięli udział w wycieczce do Hydropolis we Wrocławiu. Jest to Centrum Nauki i Wiedzy o wodzie. Można tam zgłębiać wiedzę dotyczącą wody podczas zabawy. Pani przewodnik w przystępny sposób przekazywała różne fakty i ciekawostki.

Na zajęciach z edukacji technicznej uczniowie z klasy I b na krótką chwilę zmienili się w dekoratorów wnętrz. Z pudełek, plastikowych nakrętek, resztek materiałów oraz przy użyciu wyobraźni i kreatywności wykonali projekty pomieszczeń swoich domów. Zobaczcie jakie piękne prace powstały.

Obchodziły dzieci z klasy 0A z ogromną radością. Z ciekawością słuchali opowiadania na temat pochodzenia zabawki, wymieniali znane na całym świeci misie. Chętnie uczestniczyli w tematycznych grach i zabawach-klasyfikowali misie, przeliczali, dopasowywali, układali puzzle. Nie obyło się również bez śpiewania piosenek o misiach i zabawy “Stary Niedźwiedź mocno śpi”….