IMG 20211001 095219Niepowtarzalny klimat, malownicze położenie i piękna okolica. Srebrna Góra to miejsce na Dolnym Śląsku, do którego na wycieczkę udali się uczniowie klas trzecich. To właśnie tu mieści się największa w Europie górska twierdza, którą postanowiliśmy zwiedzić.

IHSE4678W czwartek , 4 października 2021 roku odbyła się bardzo ważna uroczystość  – Pasowanie na Ucznia. Dzieci klas pierwszych przygotowywały się do tej uroczystości od początku roku szkolnego pod okiem swoich wychowawczyń: Pani Edyty Wasiak i Aliny Wilgosiewicz. Uczyły się dzielnie wierszy, piosenek i wytrwale ćwiczyły podczas prób. Tego dnia panowała uroczysta atmosfera.

zdjecie glowneDnia 07.10.2021 r., klasy drugie wybrały się na wycieczkę do Centrum Wiedzy o Wodzie „Hydropolis”, obecnie jednego z najpopularniejszych miejsc we Wrocławiu. Wystawa podzielona jest na osiem stref tematycznych. Każda z nich prezentuje wodę z innego, fascynującego ujęcia.

IMG 7150W październiku rozpoczęły się w nasze szkole cykliczne koncerty muzyczne dla klas 0-2. Udział dzieci w tych koncertach ma na celu kształtowanie wrażliwości muzycznej i poczucia rytmu u najmłodszych. Na tych spotkaniach dzieci zapoznawane są, również, z instrumentami muzycznymi prezentowanymi przez profesjonalnego muzyka z filharmonii.

image 50433025Witając jesień najmłodsi z odziałów przedszkolnych poszli jej poszukać w parku. Znaleźli jej oznaki, a niektóre dary przynieśli do sali do kącika przyrodniczego.

IMG 20211011 WA001004 października  b.r klasa I a i I b odwiedziła ogród zoologiczny w Opolu. Celem wyjazdu było wzbogacenie wiadomości na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata, zapoznanie z warunkami życia zwierząt mieszkających w ZOO oraz kształtowanie umiejętności kulturalnego zachowania w miejscach publicznych.

IMG 5080Spotkanie z panią dietetyk może wiele zmienić w nawykach żywieniowych naszych dzieci.

Aby osiągnąć ten cel, 24 września, najmłodsi z oddziałów przedszkolnych gościli panią Małgorzatę Talagę- Duma, która jest psychodietetykiem.

odblask1Powrót do szkoły, szczególnie po długiej, wakacyjnej przerwie, może być dużym wyzwaniem.

Aby utrwalić sobie bezpieczne poruszanie się, podczas drogi do szkoły, dzieci z klas 1a i 1b, pod koniec września, wybrały się na wspólny spacer.

image 50457601

Przy okazji rozmów o bezpieczeństwie na drodze, dzieci z oddziałów przedszkolnych wspólnie narysowały ulicę, a potem znalazły się na niej własnoręcznie wykonane samochody z dostępnych w sali materiałów. I tak droga ożyła.

PlakatDzienChlopaka500Dzień Chłopaka, to  święto obchodzone w Polsce 30 września, głównie wśród młodzieży szkolnej. Jest to w pewnym sensie męski, albo raczej chłopięcy, odpowiednik Dnia Kobiet. W dniu tym dziewczęta składają chłopcom życzenia i wręczają drobne upominki, aby wyrazić swoją sympatię.