torus 2789639 640 115 września nasi najmłodsi z klas 0-2 świętowali “Międzynarodowy Dzień Kropki”.

Jest to  dzień inspirujący do odkrywania siebie i swoich talentów, rozbudzający kreatywność i odwagę. W tym dniu dzieci z naszej szkoły miały możliwość uczestniczenia w wielu kreatywnych zabawach i atrakcjach. We wszystkich królowała oczywiście KROPKA. 

news

WYPRAWKA DO KLASY 1

 

 

newsINFORMACJE DLA RODZICÓW DZIECI Z ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH

W ROKU SZKOLNYM 2021/22

 

Uczestnicy konkursu10 czerwca w Szkole Podstawowej nr 6 im. Polskich Olimpijczyków w Oławie odbyło się uroczyste podsumowanie Kampanii na Rzecz Świadomości Autyzmu. Szkoła ta zorganizowała w marcu Międzyszkolny Konkurs Plastyczny pod hasłem „Jesteśmy różni – to jest fajne!”,

Uczeń z klasy 1C Fabian Respondek zajął 3 miejsce w kategorii klas pierwszych. 

Gratulujemy!

 

 

newsKarta Zgłoszenia dziecka do świetlicy w roku szkolnym 2021/2022 znajduje się w przedsionku szkoły lub do pobrania TU.

Karta Zgłoszenia dziecka z odziału przedszkolnego na wydłużny czas pobytu do pobrania TU.

Wypełnioną Kartę należy dostarczyć do końca lipca.

Aktywny Dzien Dziecka1 czerwca to święto wszystkich dzieci na całym świecie. Ten dzień w naszej szkole również upłynął w wyjątkowej atmosferze. Impreza rozpoczęła się od przywitania uczniów i wspólnego tańca - zumby, którą prowadziła Dominika Bator-Wróbel z Oławskiego Centrum Tańca -  mama uczennicy klasy 0a. Podczas zabawy dzieci zmagały się z różnymi konkurencjami sportowymi, brały udział w zabawach ruchowych i plastycznych.

20210514 085811
14 maja obchodziliśmy w klasach 0-3 Dzień Niezapominajki. Dzień ten wypada 15 maja, ale w tym roku była to sobota... Dlatego świętowaliśmy wcześniej. Dzień ten obchodzony jest od kilkunastu lat i promuje się wtedy walory polskiej przyrody i różnorodność biologiczną, przypominając o jej ochronie. Dodatkowo „ nie-zapominajka” ma na celu zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc  i sytuacji, lokalnych tradycji. Święto to zachęca nas do pamiętania o bliskich, życzliwości, do otwarcia na drugiego człowieka, przypomina o istocie dbania o nasze otoczenie.

WhatsApp Image 2021 05 25 at 10.25.00 2
Człowiek jest wielki i szczęśliwy, gdy czyta książki, bo jak powiedział Kornel Makuszyński:

"Książka jest to mędrzec łagodny i pełen słodyczy. Puste życie napełnia światłem, a puste serce wzruszeniem."

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły (dzieci z oddziałów przedszkolnych) od września „zarażani są” miłością do książek w ramach innowacji programowo - metodycznej „Mała książka - wielki człowiek”. Pomysł pochodzi z kampanii społecznej o tym samym tytule, przypominającej o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania oraz Kampanii Instytutu Książki, realizowanej dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

20210510 131458
Warto próbować swoich sił w różnych dziedzinach. Przekonała się o tym Nina Urzędowska, uczennica klasy 0a naszej szkoły, która wzięła udział w eliminacjach miejsko - gminnych do Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod hasłem "Zapobiegajmy pożarom". Nina zajęła II miejsce.

Serdecznie gratulujemy!

1621261829214
W dniach 10, 11 i 12 maja uczniowie klas trzecich, chcąc sprawdzić swoje wiadomości i umiejętności, pisali sprawdzian kompetencji. Podzielony był on na trzy części: polonistyczną, matematyczną i przyrodniczą. W poniedziałek i wtorek pisali dwa razy po 45 minut z 15 minutową przerwą, a część przyrodnicza trwała 45 minut. To pierwszy ich taki poważny sprawdzian. Bardzo się przejmowali. Trzymamy kciuki za dobre wyniki.