W roku szkolnym 2022/2023 w naszej szkole prowadzone są następujące grupy i klasy:

Klasa 0 a prowadzona jest przez p. Joanne Parnicką

Klasa 0 b prowadzona jest przez p. Stefanię Olejnik

Klasa 0 c prowadzona jest przez p. Barbarę Woroszczak

Klasa 1a prowadzona jest przez p. Agnieszkę Maćków

Klasa 1b prowadzona jest przez p. Anetę Karpińską

Klasa 1c prowadzona jest przez p. Małgorzatę Bartkiewicz

Klasa 2a prowadzona jest przez p. Alinę Wilgosiewicz

Klasa 2b prowadzona jest przez p. Edytę Wasiak

Klasa 3a prowadzona jest przez p. Bożenę Reczuch

Klasa 3b prowadzona jest przez p.Karolinę Chort

Klasa 3c prowadzona jest przez p. Ewelinę Guźniczak

Opiekunami świetlicy szkolnej są: p. Paulina Hołyńska, p. Wioletta Jędrzejczyk, opiekunami podczas wydłużonego czasu pobytu dla dzieci jest p. Aleksandra Zapotoczna, p. Agnieszka Dulska- Okniańska

Klasa 4a wychowawcą jest p. Monika Morawska

Klasa 4b wychowawcą jest p. Marzena Cegielska-Kowal

Klasa 5a wychowawcą jest p. Monika Duda

Klasa 5B wychowawcą jest p. Jolanta Michrowska

Klasa 6a wychowawcą jest p. Aleksander Zborowski

originalDnia 20.09.2022r. uczniowie wzięli udział w imprezie czytelniczej pt. „Reksio - przyjaciel dzieci”.

Uczniowie wysłuchali fragmentu książki Anny Sójki i Marii Szarf pt. „Najlepsze przygody”, oraz rozwiązywali zadania związane

z postacią Reksia typu: znajdź różnice, dopisz tekst, policz zwierzątka, dopasuj wyrazy, z którymi fantastycznie sobie poradzili.

maxresdefault 1Zajęcia prowadzone są dla uczniów I-III, których interesuje ta forma aktywności

jak i czerpią satysfakcję tworząc różnego rodzaju wytwory plastyczne bądź techniczne.

Zajęcia ukierunkowane są głównie na naturalną ciekawością dziecka do świata.

Poprzez uczestnictwo w zajęciach, uczniowie zdobywają wiedzę na temat wybranych technik plastycznych oraz zasad kompozycji prac.

Odkrywają swoje zainteresowania i pasje.

Piknik pszczelarski 2022

Zapowiada się kolejne pszczelarskie święto!

Samorząd Powiatu Oławskiego zaprasza

dyrekcję szkoły, nauczycieli, uczniów i rodziców

w sobotę 1 października na V Powiatowy piknik pszczelarski.

Impreza odbędzie się na placu parkingowym przed siedzibą Starostwa Powiatowego

w Oławie, od strony banku.

Stoiska handlowe z miodami i produktami pszczelimi będą czynne od godziny

10.00 do 16.00.

20220908 094242 copy

Dnia 8 września uczniowie klasy 1c odwiedzili Oddział Dziecięcy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Oławie.

Pierwszoklasiści dowiedzieli się jakim miejscem jest biblioteka, zapoznali się z księgozbiorem oraz poznali specyfikę zawodu bibliotekarza.

Uczniowie poznali także zasady obowiązujące w bibliotece oraz  czytelni a także sposób jak wypożyczyć książki do domu.

To wyjątkowe miejsce to nie tylko książki… uwierzcie- zapytajcie dzieci !

kredkobranie 2022 768x1097Samorząd uczniowski po raz kolejny zaprasza całą społeczność naszej szkoły do włączenia się w akcję Kredkobrania.

Podczas realizacji akcji zbieramy nowe: kredki, zeszyty, bloki/papier kolorowy,

farby, plastelinę, pisaki, długopisy, piórniki, ołówki, kleje, przybory geometryczne,

cyrkle, plecaki, gumki, nożyczki, temperówki.

Przyniesione artykuły można zostawić w specjalnym kartonie przy wejściu do szkoły.

SP3 GODZINY DOSTEPNOSCI 1

Wyscig Kosmiczny Klasa Zasady Plakat 2to4 6 sp3

maxresdefaultBezpieczeństwo w ruchu drogowym jest bardzo ważne – doskonale o tym  wszyscy wiemy,

dlatego nasi uczniowie utrwalili swoje wiadomości podczas zajęć, które odbyły się w  pierwszych dniach  szkoły.

Powtórzyli informacje na temat zachowania się przed przejściem dla pieszych,

przestrzegania oznaczeń sygnalizacji świetlnej oraz znaczenia poszczególnych znaków drogowych.

de1b3506935eaee0 photoWitajcie w szkole

„Gdy uczeń osiąga coś dzięki nauczycielowi, nauczyciel również czegoś się uczy”- przypomniał dyrektor

Szkoły Podstawowej nr 3 im. Orląt Lwowskich, Jacek Ozga, otwierając nowy rok szkolny 2022/2023.

Zgodnie z tradycją, uczniowie i nauczyciele oraz licznie przybyli rodzice, uroczystym apelem, przywitali się 1 września.

Spotkanie poprowadziły Karolina Wilgosiewicz i Joanna Chrząszcz z samorządu uczniowskiego.

Po odśpiewanym hymnie państwowym prowadzące przypomniały, że był taki wrzesień, kiedy dzieci zamiast dzwonka lekcyjnego,

usłyszały dźwięk spadających bomb w 1939r., gdy wybuchła II wojna światowa.

WITAJ1 września 2022 r.

Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego dla klas I-VI