W roku szkolnym 2024/2025 w naszej szkole prowadzone są następujące grupy i klasy:

Klasa 0a wychowawcą jest p. Magdalena Markowska

Klasa 0b wychowawcą jest p. Lilianna Miłosz

Klasa 0c wychowawcą jest p. Małgorzata Kowalska

Klasa 1a wychowawcą jest p. Karolina Chort

Klasa 1b wychowawcą jest p. Aleksandra Stryczek

Klasa 1c wychowawcą jest p. Anna Zawiślak- Szyler

Klasa 2a wychowawcą jest p. Bożena Reczuch

Klasa 2b wychowawcą jest p. Stefania Olejnik

Klasa 2c wychowawcą jest p. Alicja Paczkowska

Klasa 2d wychowawcą jest p. Alina Wilgosiewicz

Klasa 3a wychowawcą jest p. Agnieszka Maćków

Klasa 3b wychowawcą jest p. Aneta Karpińska

Klasa 3c wychowawcą jest p. Małgorzata Bartkiewicz

Opiekunami świetlicy szkolnej są: p. Paulina Hołyńska  p. Wioletta Jędrzejczyk p. Jolanta Bojara, opiekunami podczas wydłużonego czasu pobytu dla dzieci jest

p. Bożena Fotyga

Klasa 4a wychowawcą jest p. Elżbieta Czerniak

Klasa 4b wychowawcą jest p. Sylwia Płochow- Krieger

Klasa 5a wychowawcą jest p. Dorota Mądrala

Klasa 5b wychowawcą jest p. Jacek Polasz

Klasa 5c wychowawcą jest p. Agnieszka Olejnik- Waszczuk

Klasa 6a wychowawcą jest p. Monika Morawska

Klasa 6b wychowawcą jest p. Marzena Cegielska- Kowal

Klasa 7a wychowawcą jest p. Grażyna Cisakowska

Klasa 7b wychowawcą jest p. Jolanta Michrowska

Klasa 8a wychowawcą jest p. Aleksander Zborowski

Dnia

2 maja 2024r.

szkoła będzie zamknięta

20240404 1340184 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole

ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU.

Głównym celem tego święta jest przeciwstawianie się zarówno dyskryminacji,

jak i stereotypom dotyczącym osób dotkniętych autyzmem.

Na znak solidarności z osobami z autyzmem, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły, włączyli się do obchodów tego ważnego dnia.

Oprócz ciekawych zajęć dydaktycznych, pojawiły się niebieskie akcenty –elementy garderoby, zgodnie z hasłem: CAŁA SZKOŁA NA NIEBIESKO.

Powstała także tematyczna gazetka szkolna.

IMG 7332W piątek 10.11.2023 r. odbyły się zawody pływackie na miejskim basenie

Termy Jakuba w Oławie. W całej uroczystości uczestniczyło 7 szkół

podstawowych. Naszą szkołę reprezentowała 14 osobowa grupa

z klas 5 i 6. Zawody rozpoczęły się o godz.10.00 i trwały do godz.13.00.

Najpierw była rywalizacja indywidualna w stylach: dowolnym i grzbietowym.

Następnie prezentowaliśmy styl klasyczny /żabka/.

plakat dzien dzieka 2023

ANUH148815 maja przypadał Dzień Niezapominajki. Kwiat ten to symbol przyjaźni,

miłości i pamięci. To także symbol naszej pamięci o ochronie przyrody.

W związku z tym uczniowie wzięli udział w następujących działaniach:

RESR956412.05.2023 r. odbył się II Oławski Marsz Osób Niepełnosprawnych.

Miał on charakter integracyjno-edukacyjny.

Wzięły w nim udział osoby z różnymi niepełnosprawnościami, pracownicy placówek, rodzice, władze miasta, osoby chętne.

Naszą Szkołę godnie reprezentowała grupa uczniów z klas 4b oraz 5b.

Była to okazja do wyrażenia naszej solidarności z Tymi Osobami.

IMG 0680W dniu 29 marca 2023r. w naszej szkole odbyło się ciekawe spotkanie z wielokrotną medalistką Europy i Świata

w strzelectwie sportowym, a zarazem naszą absolwentką, z Panią Julią Piotrowską. Pani Julia na spotkaniach z młodzieżą klas IV - VI

przybliżyła dyscyplinę sportu, którą uprawia od ponad 10 lat. Przygotowała prezentację, którą młodzież z  zainteresowaniem oglądała

i z uwagą słuchała p. Julii. Uczniowie mieli również możliwość obejrzenia z bliska karabinu, z którego  ustrzeliła Mistrzostwo Europy

oraz kwalifikację na Olimpiadę w Paryżu w 2024 roku. Spotkanie odbyło się w ramach Programu Trzymaj Formę,

który jest realizowany w naszej szkole od ponad 12 lat.

Z przyjemnością gościliśmy znanego sportowca.

332137182 3040266269611737 6980203868221363082 n
W minioną niedzielę, 5 marca w hali sportowej w Marcinkowicach odbył się pierwszy w historii turniej koszykówki o Puchar Wójta Gminy Oława w którym brali udział uczniowie naszej szkoły. Cały artykuł do przeczytania TU.

IMG 3912W ramach realizacji projektu „ Bezpieczny Dolnoślązak” uczniowie klasy 1b, 1c i 2b z wychowawczyniami uczestniczyli 22 marca 2023 r. w Dniach Otwartych Oławskiej Policji.

Całe przedsięwzięcie odbywało się na Rynku oławskim i miało na celu promować zawód policjanta w szczególności podczas spotkań z młodzieżą i dziećmi.

Można było oglądać stoiska promocyjne i profilaktyczne. Zaprezentowany został specjalistyczny sprzęt i pojazdy wykorzystywane w Policji.

Dzieci mogły wykonać odciski palców, usiąść na motorze w policyjnej czapce, pobawić się na małym miasteczku drogowym.

Każdy uczestnik pokazu opuścił teren Rynku z prezentami w postaci tekturowych szablonów pojazdów policyjnych, planami lekcji, tabliczkami mnożenia.

Na koniec zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie z Komisarzem Lwem. Podobało nam się !

S36C 6e23033111290

bal karnawalowy 1515689205Niech żyje Bal! Niech żyje Bal!

Jeszcze przed feriami, 10 lutego, dzieci z najmłodszych klas miały okazję bawić się na Balu Karnawałowym w naszej szkole.

Jak zwykle, nie zabrakło pięknych kostiumów,

a wszyscy mogli tańczyć w rytmie znanych melodii, na sali gimnastycznej udekorowanej niezliczoną ilością balonów.

Oprawę muzyczną i układy taneczne przygotowała i prowadziła pani Wioletta, którą znamy z koncertów muzycznych.

W salach czekał na dzieci słodki poczęstunek, a cała impreza uwieczniona została na zdjęciach, które możemy podziwiać niżej.

normal 4311Zaproszenie na warsztaty chemiczne na początku marca otrzymali uczniowie klasy IIa naszej szkoły.

Odbyły się one Bibliotece miejskiej „Koronka”. Prowadzącą była pani Darią Jaroch z TU-DU Gabinet

Edukacyjno - Terapeutyczny. Na początku zajęć dzieci poznały zasady pracy oraz przyrządy i naczynia,

jakich miały używać. Następnie w parach przystąpiły do wykonywania eksperymentów.

Mali chemicy odmierzali, przelewali, barwili, łączyli różne ciecze i obserwowali wyniki swoich działań.