newsINFORMACJE DLA RODZICÓW DZIECI Z ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH

W ROKU SZKOLNYM 2021/22

 

Uczestnicy konkursu10 czerwca w Szkole Podstawowej nr 6 im. Polskich Olimpijczyków w Oławie odbyło się uroczyste podsumowanie Kampanii na Rzecz Świadomości Autyzmu. Szkoła ta zorganizowała w marcu Międzyszkolny Konkurs Plastyczny pod hasłem „Jesteśmy różni – to jest fajne!”,

Uczeń z klasy 1C Fabian Respondek zajął 3 miejsce w kategorii klas pierwszych. 

Gratulujemy!

 

 

uczniowie gry z drewnianych klockow 1098 2949Karta Zgłoszenia dziecka do świetlicy w roku szkolnym 2021/2022 znajduje się w przedsionku szkoły lub do pobrania TU.

Karta Zgłoszenia dziecka z odziału przedszkolnego na wydłużny czas pobytu do pobrania TU.

Wypełnioną Kartę należy dostarczyć do końca lipca.

Aktywny Dzien Dziecka1 czerwca to święto wszystkich dzieci na całym świecie. Ten dzień w naszej szkole również upłynął w wyjątkowej atmosferze. Impreza rozpoczęła się od przywitania uczniów i wspólnego tańca - zumby, którą prowadziła Dominika Bator-Wróbel z Oławskiego Centrum Tańca -  mama uczennicy klasy 0a. Podczas zabawy dzieci zmagały się z różnymi konkurencjami sportowymi, brały udział w zabawach ruchowych i plastycznych.

20210514 085811
14 maja obchodziliśmy w klasach 0-3 Dzień Niezapominajki. Dzień ten wypada 15 maja, ale w tym roku była to sobota... Dlatego świętowaliśmy wcześniej. Dzień ten obchodzony jest od kilkunastu lat i promuje się wtedy walory polskiej przyrody i różnorodność biologiczną, przypominając o jej ochronie. Dodatkowo „ nie-zapominajka” ma na celu zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc  i sytuacji, lokalnych tradycji. Święto to zachęca nas do pamiętania o bliskich, życzliwości, do otwarcia na drugiego człowieka, przypomina o istocie dbania o nasze otoczenie.

WhatsApp Image 2021 05 25 at 10.25.00 2
Człowiek jest wielki i szczęśliwy, gdy czyta książki, bo jak powiedział Kornel Makuszyński:

"Książka jest to mędrzec łagodny i pełen słodyczy. Puste życie napełnia światłem, a puste serce wzruszeniem."

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły (dzieci z oddziałów przedszkolnych) od września „zarażani są” miłością do książek w ramach innowacji programowo - metodycznej „Mała książka - wielki człowiek”. Pomysł pochodzi z kampanii społecznej o tym samym tytule, przypominającej o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania oraz Kampanii Instytutu Książki, realizowanej dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

20210510 131458
Warto próbować swoich sił w różnych dziedzinach. Przekonała się o tym Nina Urzędowska, uczennica klasy 0a naszej szkoły, która wzięła udział w eliminacjach miejsko - gminnych do Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod hasłem "Zapobiegajmy pożarom". Nina zajęła II miejsce.

Serdecznie gratulujemy!

1621261829214
W dniach 10, 11 i 12 maja uczniowie klas trzecich, chcąc sprawdzić swoje wiadomości i umiejętności, pisali sprawdzian kompetencji. Podzielony był on na trzy części: polonistyczną, matematyczną i przyrodniczą. W poniedziałek i wtorek pisali dwa razy po 45 minut z 15 minutową przerwą, a część przyrodnicza trwała 45 minut. To pierwszy ich taki poważny sprawdzian. Bardzo się przejmowali. Trzymamy kciuki za dobre wyniki.

1620645287250
Uczniowie klas 2a, 2b i 3 b od stycznia biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie Uniwersytetu Dzieci „ Przedsiębiorczość. Jak zrealizować pomysł?”. W nagrodę za systematyczną realizację scenariuszy z tego projektu ( czego potwierdzeniem są wysyłane relacje ) mogły wziąć udział w wykładzie online „ W jakim języku mówią zwierzęta?”. Wykład ten przeprowadzony został na platformie ClikMeeting 7 maja o godzinie 10.00.  Wzięło w nim udział mnóstwo uczniów z polskich szkół, a prowadzony był przez naukowca, panią dr Magdalenę Jarzębowską.

 

1620644643922
30 kwietnia uczniowie w klasach I-III mieli możliwość podczas zdalnego nauczania wziąć udział w ciekawych lekcjach dotyczących świąt majowych. Mieli możliwość dowiedzieć się dlaczego 1, 2  i 3 maja to dni ważne dla Polaków. Niestety, nie mogliśmy w tym czasie przekazać tej wiedzy dzieciom podczas uroczystego apelu, nie mniej jednak, każdy uczeń naszej szkoły dowiedział się dlaczego 1 Maja to Święto Pracy, 2 Maja to Dzień Flagi i dlaczego tak ważna dla nas jest data 3 Maja i co mamy dzięki temu, że w 1791 r. uchwalono pierwszą pisaną w Europie i drugą na świecie Konstytucję.