196457705555 copySkładamy najserdeczniejsze podziękowania

Uczniom, Rodzicom oraz Nauczycielom
ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Oławie

 za udział w zbiórce na rzecz

Przytuliska dla zwierząt w Oławie.

WhatsApp Image 2021 03 29 at 08.53.01

W marcu oddziały przedszkolne obchodziły Dzień Teatru. Tego dnia dzieci dowiedziały się jak należy zachować się w teatrze. Miały także okazję uczestniczyć w różnych zabawach ruchowych, były aktorami i wcielały się w różne postacie. Uczniowie przygotowali kukiełki oraz odgrywali różne scenki z ich wykorzytaniem. Wszyscy świetnie się bawi.

 

 

 

zajac2
Wszystkim wykonawcom przepięknych pisanek serdecznie gratulujmy!

Przypomnijmy konkurs na „ Pisankę Wielkanocną” adresowany był do uczniów z klas 0-3. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pisanki dowolną techniką plastyczną. Do konkursu przystąpiło 33 osoby: 24 z klas 0-I oraz 7 z klas II-III. Wyłonienie zwycięzców nie było łatwe. Wszystkie prace były przepiękne, kolorowe i bardzo pomysłowe.

WhatsApp Image 2021 03 24 at 18.31.29

Pierwszy dzień astronomicznej wiosny nie zawsze pokrywa się z terminem rozpoczęcia wiosny kalendarzowej. Początek wiosny astronomicznej przypada w równonoc wiosenną, czyli wtedy, gdy dzień i noc trwają tyle samo godzin. W 2021 roku astronomiczna wiosna rozpoczęła się w sobotę, 20 marca.

1616436443535

Jeszcze w lutym i marcu udało nam się spotkać stacjonarnie i przeprowadzić parę obserwacji i wykonać ciekawe działania przyrodnicze. Zrealizowaliśmy scenariusze dotyczące dokarmiania ptaków ( wykonaliśmy kaloryczne kulki dla ptaków, gdy jeszcze leżał śnieg), dowiedzieliśmy się co nieco o grawitacji ( wykonaliśmy piasek kinetyczny) oraz z racji obchodów Dnia Ziemi zainteresowaliśmy się oczyszczaniem wody i dowiedzieliśmy się, jak to się dzieje, że z kranów płynie czysta woda ( wykonaliśmy filtry).

pngtree environmental protection x display rack background material image 135041Dzień Ziemi czyli święto naszej planety zostało ustalone w Polsce na 21 marca, czyli dzień równonocy wiosennej.

Co roku z tej okazji dzieci z klas 1-3 naszej szkoły podejmują różne działania edukacyjne w celu promowania postaw ekologicznych. Również w tym roku ich nie zabrakło.

3560107 KONKURS WIEDZY O BAŚNIACH

" W ŚWIECIE BAŚNI"

Serdecznie zapraszamy dzieci z oddziałów przedszkolnych do udziału w konkursie wiedzy o baśniach.

Szczegóły w regulaminie.

REGULAMIN KONKURSU WIEDZY O BAŚNIACH

56f511da45c48 p

KONKURS PLASTYCZNY

„PISANKA WIELKANOCNA”

Serdecznie zapraszamy dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniów z klas 1-3

do udziału w konkursie plastycznym  „Pisanka Wielkanocna”.

Szczegóły w załączniku w regulaminie konkursu.

PISANKA WIELKANOCNA- REGULAMIN

1615553015033

 

12.03 odbyła się w naszej szkole kolejna edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego. Do artystycznych zmagań przystąpiło aż 28 uczniów z klas 1-3, którzy zostali wyłonieni podczas eliminacji klasowych. Każdy z uczestników wykazał się piękną deklamacją wybranego przez siebie wiersza. Poziom wszystkich uczestników był bardzo wysoki. Komisja konkursowa po bardzo burzliwych naradach dokonała wyboru i wyłoniła zwycięzców.

 

 

 

 

konkurs fotograficzny na strone