plakat wysyeka11024 1 copy   Oddziały przedszkolne oraz uczniowie klas I-III naszej szkoły biorą udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym plastyczno- technicznym „SERDECZNA KARTECZKA”. Projekt ten został stworzony w oparciu o realizację podstawowych kierunków polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2020/2021 oraz realizację podstawy programowej wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej.

realistyczne skrzypce y140 smyczek 1Jak każdego roku zawitała do nas pani Wioletta z nowym cyklem koncertów umuzykalniających. Spotkania te, w sposób łatwy i przystępny przybliżają dzieciom muzykę klasyczną, ludową czy filmową.

0 aTo co raz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. Tego dnia uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują wiele ciekawych zabaw i happeningów, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić.

IMG 20200923 10423723 października dzieci z klas 0 – 4 miały przyjemność stać się świadkami spektaklu Teatru Piaskowej Animacji Febus - bardzo rzadkiej sztuki.

2Być może nie wszyscy wiedzą, ale 18 października przypada Światowy Dzień Warzyw i Owoców. My nie mogliśmy się doczekać i świętowaliśmy w klasach 0 – 3 trochę szybciej, bo 9 października.

20200407 224914 1Kochani choć jesteśmy teraz na odległość to w niczym nie przeszkadza, aby być razem,
aby przesyłać uśmiech, radość i nadzieję na lepsze jutro. Osobno, a jednak razem
jak to niewiele trzeba, a jaką daje mobilizację, siłę i wole walki o nas.
Tak kochani o NAS bo my jesteśmy czekamy, aby wyjść z ukrycia, aby znów być razem
wśród piękna, które nas otacza. Pamiętajmy choć osobno to wciąż tacy sami,
silni gotowi do działania. Takie przesłanie i ducha woli Wam przekazujemy.
Wesołych, rodzinnych i zdrowych Świąt :)

Jest mnóstwo rzeczy, które potrafią człowieka zachwycić i zaskoczyć niezależnie od tego, ile ma lat. Potwierdzeniem na to może być pokaz baniek mydlanych - prezent od jednego z rodziców - Pani Moniki. W pokazie wzięły udział klasy pierwsze.

Dawno temu na Wawelu w Krakowie, a potem na Zamku Królewskim w Warszawie mieszkali polscy królowie. Na głowach nosili złote korony, które były symbolem ich władzy. Dzisiaj w Polsce już nie ma królów, więc nikt nie nosi korony, ale zamki pozostały. Klasa 1 a postanowila na edukacji technicznej zabawić się w architektów i wykonać makietę takiego zamku.

Zaraz po feriach ( 25 lutego) dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas 1-3 miały przyjemność obejrzenia spektaklu teatralnego w Ośrodku Kultury pt: " Przyjaciele z Bullerbyn". Przedstawienie jest propozycją Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia w oparciu o lekturę o " Dzieci z Bullerbyn" .