27669 001
1 grudnia w hali sportowej w Oławie, odbyły się zawody piłki siatkowej dziewcząt 6 klas. Odniosłyśmy kolejny sukces - mamy pierwsze miejsce! Dałyśmy z siebie wszystko, dzięki zaangażowaniu i współpracy, będziemy reprezentować nasze miasto w zawodach powiatowych. Mecze składały się z 2 setów.

Winietowanie Kino 001
W tym roku Mikołaj przyniósł uczniom klas szóstych nietypowy prezent – zaproszenie do kina na film pt. „Kajtuś Czarodziej”. W skupieniu obejrzeliśmy ekranizację książki Janusza Korczaka pod tym samym tytułem. Trochę mroczny i refleksyjny klimat filmu sprawił, że czuliśmy się nieco nieswojo, gdy główny bohater, postać pozytywna niewątpliwie, robi rzeczy, które wcale dobre nie są … Na całe szczęście Antek, czyli Kajtuś, też to w końcu zrozumiał, więc nam ulżyło, gdy wszystkie wartości wróciły na swoje miejsce i znowu można było łatwo odróżnić dobro od zła, ludzi mądrych i dobrych od głupich i złych.

CERTIFIKAT SZKOLA page 0001 copy
W roku szkolnym 2022/2023r. na świetlicy szkolnej został przeprowadzony Międzynarodowy Projekt Edukacyjny pt. "Z kulturą mi do twarzy".

xxx
W maju w naszej szkole odbył się konkurs z języka angielskiego Spring in London dla uczniów klas I-III zorganizowany przez panią S.Gnylę. Przedmiotem konkursu było stworzenie makiety przedstawiającej piękne miasto Londyn w okresie wiosennym.

bezpieczne wakacje
Dwudziestego pierwszego czerwca 2023 roku naszą szkołę odwiedziła mł. asp. Dorota Pelc, pracująca w Wydziale Prewencji w Komendzie Powiatowej Policji w Oławie. Pani policjantka we wszystkich oddziałach 0-3 przeprowadziła pogadanki na temat bezpiecznych wakacji.

344300782 554740930172518 6495304847999829538 n
Ciekawe i bardzo potrzebne spotkanie odbyło się w minioną środę 10 maja br. w klasach drugich naszej szkoły. W ramach realizacji programu Bezpieczny Dolnoślązak drugoklasistów odwiedził pan Karol Wilgosiewicz z międzynarodowej firmy DEKRA, zajmującej się bezpieczeństwem w sposób globalny. Tematem spotkania było „Bezpieczeństwo na drodze”.

IMG 20230508 094631
W ramach realizacji programu BEZPIECZNY DOLNOŚLĄZAK dzieci z oddziałów przedszkolnych miały okazję spotkać się ze strażakami Jednostki Ratownictwa Specjalistycznego, którzy przyjechali specjalnie do nas, aby podzielić się swoim doświadczeniem i wiedzą w poszukiwaniach osób zaginionych.

345862192 555901036670966 6460636321995580190 n
Pod koniec kwietnia klasa II a naszej szkoły uczestniczyła w Bajkowej Nocy w Bibliotece Miejskiej „Koronka”. Dzieci przebrane za swoje ulubione postacie z książek, przeniosły się w świat bajek i baśni za pomocą „latających dywanów”. Od samego początku towarzyszyły im trzy dobre wróżki , wprowadzając krok po kroku  w magiczny, bajkowy świat.

2394 copyZapraszamy dzieci z klas I - IV, które uczestniczą w zajęciach świetlicowych, do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. " Mój portret ". Szczegóły konkursu  zawarte są w regulaminie.

niewyrazne lekarka trzymajac papierowe serce
Uczniowie klas I – III oraz dzieci z oddziałów  0  na długo zapamiętają ten dzień. 28.04.2023 roku w naszej szkole odbyły się zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w ramach programu edukacyjnego Bezpieczny Dolnoślązak.