29 stycznia 2019 roku odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski, którego organizatorem była p. Agnieszka Maćków i p. Alicja Paczkowska. Konkurs skierowany był dla klas I- III i przystapiło do niego 31 uczniów. Wszyscy uczestnicy byli świetnie przygotowani, wspaniale recytowali wybrane przez siebie wiersze i byli nagradzani gromkimi brawami publiczności, wśród której byli również rodzice wystepujących dzieci. Walka była bardzo wyrównana, dlatego też komisja w składzie: p. Małgorzata Kaźmierczak, p. Maria Karłowicz i p. Marzena Schiller miała bardzo trudne zadanie. Po naradzie udało się wyłonić zwycięzców:

27 listopada uczniowie klas 2 a, 2 b i 3 a wraz z wychowawcami wzięli udział w wycieczce do Hydropolis we Wrocławiu. Jest to Centrum Nauki i Wiedzy o wodzie. Można tam zgłębiać wiedzę dotyczącą wody podczas zabawy. Pani przewodnik w przystępny sposób przekazywała różne fakty i ciekawostki.

Na zajęciach z edukacji technicznej uczniowie z klasy I b na krótką chwilę zmienili się w dekoratorów wnętrz. Z pudełek, plastikowych nakrętek, resztek materiałów oraz przy użyciu wyobraźni i kreatywności wykonali projekty pomieszczeń swoich domów. Zobaczcie jakie piękne prace powstały.

Obchodziły dzieci z klasy 0A z ogromną radością. Z ciekawością słuchali opowiadania na temat pochodzenia zabawki, wymieniali znane na całym świeci misie. Chętnie uczestniczyli w tematycznych grach i zabawach-klasyfikowali misie, przeliczali, dopasowywali, układali puzzle. Nie obyło się również bez śpiewania piosenek o misiach i zabawy “Stary Niedźwiedź mocno śpi”….

29.11 przybyła do klasy 0A z dalekiej i magicznej Złotej Góry czarodziejka. Świetny humor i dobra zabawa towarzyszyła dzieciom cały dzień. Czarodziejka najpierw zapoznała dzieci z historią i obrzędami święta, a potem przystąpiła do wróżb.

W dniu 29.11.2019r. klasy  II-III wspólnie oglądnęły przynieniosą przez swoją koleżankę bajkę "Zambezja". Tego dnia naszą sale świetlicową zamieniliśmy w seans filmowy. Wspólny czas oglądania umilił nam popcorn. :)

25 listopada klasy 2a i 3a odwiedziły podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Oławie. Podczas wizyty uczniowie zaprezentowali piosenki patriotyczne oraz tańce. Program sprawił wielką radość oraz wzruszenie wśród pensjonariuszy, którzy włączyli się i wspólnie z dziećmi śpiewali piosenki.

Dnia 25 listopada dzieci z kl. 0B obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Każdy przyniósł swojego pluszowego Misia z domu i opowiedział coś o nim. Wychowankowie poznali historię powstania pierwszego pluszowego misia, a także oglądali bajkę o jednym z najsłynniejszych misiów - o Kubusiu Puchatku. Wszyscy aktywnie brali udział w zabawach tj. "Wykałaczki i rękawiczka", "Wyjadanie miodku", czy też "Rysowanie misia". Lepiły misie z plasteliny. Dzieci wysłuchały także ciekawostek z życia niedźwiedzi brunatnych i rozwiązywali quiz przyrodniczy.

W listopadzie odwiedził dzieci z klas 0-3 gość z Indii, który wyczarował dla najmłodszych cuda z bibuły. Sprawnymi ruchami i energicznymi cięciami nożyczek sprawił, że bibuła zamieniała się w kwiaty, łańcuchy i inne elementy dekoracyjne. Dzieci głośnymi okrzykami wyrażały zachwyt, a potem mogły kupić książeczkę z instrukcją krok po kroku, aby samemu spróbować tych czarów.

W październiku przedszkolaki z naszej szkoły przystąpiły do jesiennego etapu projektu “Zdrowo jem, więcej wiem”. Głównym celem projektu jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych.