WhatsApp Image 2021 02 26 at 15.37.35 1

 

Wielkim zainteresowaniem cieszyła się kolejna edycja konkursu recytatorskiego dla oddziałów przedszkolnych naszej szkoły, która odbyła się 26 lutego br. Wystąpiło w niej bowiem aż 22 młodych artystów, którzy zmagali się o tytuł mistrza recytacji i laur zwycięzcy. Zgodnie z regulaminem jury w składzie: Małgorzata Kaźmierczak (przewodnicząca ), Maria Karłowicz oraz Marzena Schiller oceniało: stopień opanowania tekstu, tempo wypowiedzi, prawidłową wymowę, ton głosu oraz wrażenie ogólne przedstawienia wiersza.

154299375 188468589284938 7458378073421267908 n
W ramach propagowania akcji "Cała Polska czyta dzieciom" oraz realizowania projektu "Moja koleżanka książka" dzieci z oddziału przedszkolnego 0a po raz kolejny przeniosły się w niesamowity świat baśni.

KONKURS PLASTYCZNYbbŚwietlica Szkoły Podstawowej nr 51 we Wrocławiu serdecznie zaprasza do udziału w dolnośląskim, międzyświetlicowym

konkursie plastycznym: „Zwiedzamy Dolny Śląsk”, w którym zachęcamy uczniów klas 1-3 do stworzenia komiksów – relacji z wycieczek do ciekawych miejsc

na Dolnym Śląsku (muzea, skanseny, góry, schroniska, lasy, jeziora… itp.), które mieliście okazję odwiedzić.

Razem stwórzmy, jedyny w swoim rodzaju, komiksowy przewodnik po naszym pięknym województwie!

Na laureatów czekają nagrody! 

Dolacz do nas

205W 950x587

Mimo że koty zwykle chadzają własnymi ścieżkami, bardzo często spotykają na nich ssaki z gatunku homo sapiens. Człowiek rozumny wziął do domu wąsatego czworonoga prawie 10 tysięcy lat temu, ale dopiero w 1990 roku we Włoszech koty doczekały się swojego międzynarodowego święta. W Polsce pierwsze obchody miały miejsce w 2006 roku. Dzień Kota to jednak nie tylko oddanie hołdu najpopularniejszemu zwierzęciu domowemu na świecie, ale również inicjatywa mająca na celu uwrażliwienie społeczeństwa na problem bezdomnych i głodujących kotów, to dzień informacji o ich właściwej opiece i ochronie.

1613676696126

 

Sprachspiele to nauka poprzez zabawę, czyli zajęcia rozwijające uzdolnienia językowe dzieci z klas 1-3. Jak wiadomo nauka w formie zabawy jest przyswajana przez dziecko bardzo pozytywnie i długo zostaje w pamięci. Im szybciej i bardziej atrakcyjnie zaproponujemy dziecku pierwsze zabawy językowe, tym łatwiej i bardziej naturalnie nasze dziecko przyswoi sobie nowy język.

klipart konkursrecytatorskiSerdecznie zapraszamy uczniów z klas 1-3 do udziału w konkursie recytatorskim.

Spróbuj swoich sił i zostań małym artystą. 

Szczegóły w załączniku w regulaminie konkursu.

Pozdrawiamy
                                                    

organizatorki konkursu

Bożena Reczuch

Aleksandra Sinkowska

      Regulamin konkursu recytatorskiego

Kola zainteresowan

IMG 20210216 WA0010Kocha, lubi, szanuje…..

dnia 12 lutego w naszej szkole obchodziliśmy „Dzień Świętego Walentego”. Dzień ten zbiegł się z „ Serdeczną Karteczką”, która w tym miesiącu dedykowana była ukochanej osobie. Z tej okazji wszyscy w szkole mieli możliwość wyrażenia swojej sympatii bliskiej osobie poprzez pocztę walentynkową.

20210127 121059

Origami nadaje życie zwykłej kartce papieru” - są to słowa miłośnika i propagatora sztuki Origami w Polsce, które stały się mottem przyświecającym naszym zajęciom rozwijającym zainteresowania dzieci właśnie tą techniką. Zajęcia z wykorzystaniem sztuki Origami rozwijają wśród uczniów: myślenie twórcze, konstrukcyjne, wyobraźnię przestrzenną, ułatwiają zapamiętywanie, uczą prostoty, estetyki, dokładności i dyscypliny.