3

Klasa 2a zainspirowana lekcją o teatrze wpadła na pomysł, żeby przygotować przedstawienie.

Wykorzystalismy scenariusz z podręcznika. “Bajka o smoku, królu, królewnie, rycerzu i … nie zgadniecie, o kim jeszcze” wywołała mnóstwo radości wśród dzieci.

Zabawa w teatr, oprócz dobrej rozrywki pozwala rozwijać osobowość , oddziałuje na sferę emocjonalną oraz sprzyja wyrażaniu uczuć. Wspomaga także spontaniczność i usprawnia współpracę w grupie. Tyle korzyści w jednym miejscu! A wystarczyła jedynie chęć i zaangażowanie dzieci. Cała reszta – scena, kostiumy, historia, którą chciały opowiedzieć – to kwestia wyobraźni i improwizacji. Zapraszamy do galerii zdjęć z naszego miniprzedstawienia.

2

4