Dawno temu na Wawelu w Krakowie, a potem na Zamku Królewskim w Warszawie mieszkali polscy królowie. Na głowach nosili złote korony, które były symbolem ich władzy. Dzisiaj w Polsce już nie ma królów, więc nikt nie nosi korony, ale zamki pozostały. Klasa 1 a postanowila na edukacji technicznej zabawić się w architektów i wykonać makietę takiego zamku.

Więcej zdjęć w galerii...

Pomysłom nie było końca. Do budowy wykorzystaliśmy przeróżne materiały. Rolki po ręcznikach i papierze toaletowym przydały nam się do stworzenia wież i drzew. Bibuła stała się rzeką płynącą dookoła zamku. Tapetę przykleiliśmy do ścian budowli, a patyczki laryngologiczne pokryły dachy wykonanych z kartoników domów. 
Warto wspomnieć, że taka praca nad makietą integruje grupę, rozwija twórczo, uczy planowania oraz wspiera motorykę i sprawia ogromnie dużo frajdy.