W ramach działań szkolnego wolontariatu uczniowie nasze szkoły cyklicznie pomagają w oławskim przytulisku dla bezdomnych zwierząt.

25 października 26 osobowa grupa uczniów nasze szkoły wzięła udział w wyjeździe do Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego w Jaszkotlu w ramach projektu ,,Wolontariat w modzie”. Nasze cykliczne wyjazdy mają na celu propagowanie aktywności na rzecz osób niepełnosprawnych i promocję idei wolontariatu.

"Nie jesteś sam" to motto jedenastych Pól Nadziei. 16 października br. w Ośrodku Kultury miało miejsce ich uroczyste otwarcie. Na inauguracji nie mogło zabraknąć także przedstawicieli naszej szkoły. Byli to uczniowie z klasy 8c pod opieką Alina Wilgosiewicz. Warto przypomnieć że Pola Nadziei to kampania, która ma na celu promowanie niesienia bezinteresownej pomocy podopiecznym hospicjum oraz rozwój wolontariatu.