IMG 200410 listopada w Szkole Podstawowej nr 3 w Oławie, jak w wielu polskich placówkach, było biało-czerwono, pięknie, uroczyście.

Społeczność szkolna spotkała się na apelu, podczas którego uczniowie klas czwartych zaprezentowali treści związane z Dniem Niepodległości.

Dzieci zwróciły uwagę na ważne elementy naszej historii.

Przypomniały, że wielu pokoleniom Polaków zawdzięczamy niepodległość, poczucie dumy narodowej,

możliwość pielęgnowania tradycji a przede wszystkim życia w kraju wolnym.

Dziś ojczyzna oczekuje od nas tego, co najważniejsze – pamięci o jej wielkich bohaterach i miłości do ziemi ojczystej – podsumował recytator..

A w dalszej części padły piękne słowa: „Aby człowiek wiedział, dokąd zmierza, musi wiedzieć, skąd pochodzi.Naród bez historii błądzi jak człowiek pamięci”,

dlatego też uczniowie naszej szkoły wiedzą, jak należy uczcić ten czas.

Podczas spotkania wyśpiewano pieśni i piosenki patriotyczne: „My, Pierwsza Brygada”, „Piechota”, „Dzień dobry, biały ptaku”,

podczas których powiewały flagi biało-czerwone wykonane przez uczniów.

Uczennica klasy 6 Emma Szewczykowska wykonując utwór: „Co to jest niepodległość?” stworzyła piękny klimat, aby refleksją,

zadumą powrócić do wydarzeń, dzięki którym Polska jest na mapie Europy jako wolny kraj.

Nie zabrakło również kilku ważnych, uroczystych słów wypowiedzianych przez pana dyrektora Jacka Ozgę.

Na zakończenie uczennice klasy 4: Zosia Kozina i Maja Szewczykowska zaśpiewały piosenkę: „To jest mój dom”,

a cała społeczność szkolna nucąc refreny: „To jest mój dom, tutaj zawsze wracać będę. To jest mój dom, tu gdzie serce me...”

w pięknym stylu podsumowała ważne wydarzenie, ważną datę i ważne miejsce – ojczyznę w naszych sercach.

IMG 2004

IMG 1999