f 42649 zastosowanie technologii vr w celach szkoleniowychW piątek 13.05.2022 byliśmy na wycieczce klasowej we Wrocławiu, w bibliotece „Przejście”.

Na zajęciach w bibliotece pogłębialiśmy naszą wiedzę o technologii VR. Zajęcia składały się z części  teoretycznej i praktycznej.

W części teoretycznej oglądaliśmy prezentację, która między innymi dotyczyła możliwości nauki zawodu dzięki wirtualnej rzeczywistości.

W ten sposób można np. szkolić chirurgów.

W części praktycznej zakładaliśmy gogle VR. W nich uczestniczyliśmy w grze, w której wjeżdżaliśmy na dach wieżowca.

Tam czekała na nas kładka, z której można było skoczyć w dół lub z powrotem zjechać windą na parter.

Większość klasy wybrała skok.

Towarzyszyły nam podczas tego dźwięki ruchu ulicznego, muzyki w windzie, skrzypiącej kładki itp.

Zajęcia miały na celu pokazać nam, w jaki sposób można wykorzystać technologię VR dzięki temu,

że możemy oszukać nasz mózg. Mamy nadzieję, że będziemy często korzystać z tej technologii na lekcjach😊

Joanna Chrząszcz

1. V „a”