20220427 124747Światowy dzień gapienia się w niebo

Konkurs fotograficzny „Popatrz w niebo”

Ludzie, którzy poświęcają dużo czasu na oglądanie nieba – włączając Mikołaja Kopernika, który wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię,

Alberta Einsteina - twórcę teorii względności, czy też Leonarda Da Vinci, konstruującego maszyny latające – mogą być solą naszej planety, twórcami postępu, mistrzami rozwoju. Jest jeszcze inny powód patrzenia się w niebo.

Niebo przecież jest naszą przyszłością, jako ludzi wierzących (taką mamy nadzieję), a patrząc w niebo często kierujemy swoje myśli ku Najwyższemu.

Światowy dzień gapienia się w niebo to święto nieoczywiste, jednak obchodzone w coraz szerszych kręgach na całym świecie, od kilku lat znane także w Polsce.

Właśnie te powody, były inspiracjami do zorganizowania po raz kolejny konkursu fotograficznego „Popatrz w niebo” w naszej szkole.

Choć wzięli w nim udział uczniowie z czwartej i piątej klasy , prace odznaczały się wielką pomysłowością i dojrzałością.

Jury w składzie: Maria Karłowicz, Dorota Mądrala oraz Marzena Schiller po burzliwej naradzie przyznało miejsca i wyróżnienia:

I miejsce w konkursie zajęła Martyna Kostecka,

II miejsce otrzymała Karolina Wilgosiewicz,

a III przypadło Antonii Chir.

Wyróżnienia przyznano dla: Joanny Chrząszcz i Aleksandry Król.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom.

Już jesteśmy ciekawi, co młodzi artyści wypatrzą na niebie w przyszłym roku.

I miejsce Martyna Kostecka

I miejsce- Martyna Kostecka