Czek edytowalny ppt nowy Laboratoria Przyszlosci SP3Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.

 W ramach programu zakupiono:
- Drukarkę 3D wraz z akcesoriami i filamentem
- Mikrokontroler z czujnikami i akcesoriami,
- Lutownicę / Stację lutowniczą z gorącym powietrzem,
- Kamerę przenośną cyfrowa wraz z akcesoriami
- Statyw z akcesoriami
- Mikroport z akcesoriami
- Oświetlenie do realizacji nagrań
- Mikrofon kierunkowy z akcesoriami
- Gimbal
- Zestaw 8 sztuk okularów ClassVR - wirtualne laboratorium przedmiotowe z trzyletnia licencją do portalu wirtualnych lekcji 
- Zestaw robotów edukacyjnych wraz z akcesoriami