OPERA 0Kapryśny, grymaśny, nieznośny – to właśnie po włosku znaczy „capriccioso”.  I taka też jest jesień, a jej właśnie poświęcony został koncert edukacyjny w Operze Wrocławskiej, na którym mieliśmy szczęście być obecni. Do świata muzyki przenieśliśmy się za sprawą Chóru Dziecięcego Opery Wrocławskiej, Kwartetu Smyczkowego L’Opera oraz sopranu Barbary Bagińskiej i tenora Aleksandra Zuchowicza.

Dowiedzieliśmy się, jak działa trąbka (p. Grzegorz Krauze) i bębny (p. Bartłomiej Dudek), zatańczyliśmy oberka, śpiewaliśmy piosenki na tę właśnie okazję skomponowane przez wielce utalentowaną pianistkę Opery Wrocławskiej p. Elżbietę Sokołowską.

Przed koncertem zdążyliśmy nasycić oczy zachwycającym wnętrzem opery, która wygląda jak z bajki, Wszystkie złocenia, marmury, kryształowe lustra i  lampy przypominały nam przepiękny pałac.

Trudno po takich wrażeniach nie zostać melomanem, więc liczymy na to, że w styczniu również odwiedzimy Operę Wrocławską, by muzycznie spotkać się z Vivaldim oraz z zimą.

Klasa IV „b”.

OPERA 1

 

OPERA 3

 

OPERA5

 

OPERA6

 

WYCIECZKA

 

WYCIECZKA1

 

WYCIECZKA2

 

WYCIECZKA4

WYCIECZKA5