IMG 9596

10 listopada, w przeddzień rocznicy odzyskania  niepodległości przez Polskę, uczniowie klas młodszych, a potem starszych,  zgromadzili się w sali gimnastycznej, by wziąć udział w „lekcji historii”.

Czwartoklasiści odegrali scenkę, w której do szkoły zawitał sam marszałek Piłsudski ( w tej roli niedościgniony Szymon Zgoda). Nauczycielka (doskonała Julia Brzezińska) oczywiście z wrażenia padła zemdlona. Uczniowie (w te role świetnie wczuły się: Michalina Szewczuk, Agata Gwizdalska, Antonina Górska, Karolina Wilgosiewicz, Alicja Fortuna) nie stracili głowy ani na chwilę, dzięki czemu mogli pożegnać odjeżdżającego galopem na Kasztance marszałka.  Narrację urozmaicały utwory muzyczne, lubiane przez uczniów piosenki: „Przybyli ułani pod okienko”, „To my, I Brygada” i na koniec z wielką powagą, wzruszająco odśpiewana „Rota”.

Apel rozpoczęli i zakończyli  przemili konferansjerzy: Emilka Niżałowska i Sasza Skrypnychenko.

Na koniec głos zabrał również pan dyrektor, mgr Jacek Ozga, który podziękował uczniom za wystąpienie na apelu oraz nauczycielom: mgr Monice Dudzie za scenariusz, dekorację,

opiekę nad uczniami  oraz mgrowi Krzysztofowi Tarnowskiemu za przygotowanie nagłośnienia i mgr Jolancie Michrowskiej za konsultację polonistyczną.

IMG 9608

IMG 9607