OJB2EL0
Uczniowie klas 4-6 w maju po poznaniu zasad bezpieczeństwa dotyczących właściwego zachowania w różnych miejscach, w których przebywają lub mogą przebywać, redagowali różne wypowiedzi. Pojawiły się opowiadania: Wędrujemy górskim szlakiem – historia z bezpieczeństwem w tle, gdzie uczniowie pobudzili swoją wyobraźnię do działania i stworzyli ciekawe opowieści.

Wykazali się przy tym znajomością zasad, pomysłowością i umiejętną reakcją na sytuacje, które były związane z niewłaściwym zachowaniem zagrażającym życiu bohaterów historii. Spośród prac wyłoniliśmy kilka pomysłów uczniowskich i przyznaliśmy nagrody:

1 miejsce - Amelia Maskiewicz klasa 5
2 miejsce - Nikodem Bieroński klasa 6, Maciej Hutniczak klasa 6
3 miejsce - Julia Brzezińska klasa 5, Dawid Woźniak klasa 6
wyróżnienie - Weronika Wiejota klasa 5, Wiktor Wilgosiewicz klasa 6

Dzieci tworzyły również hasła związane z bezpieczeństwem: „„Zdrowie to wielki dar, spraw by nie prysł czar”. Tutaj rymy „fruwały” po sali lekcyjnej. Uczniowie stosując zasadę: uczyć bawiąc się, przypominali sobie właściwe sytuacje, zachowania wymagające czujności i zachowania ostrożności tworzyli krótkie, ale trafne hasła reklamujące właściwą postawę w różnych sytuacjach, aby nie stwarzać zagrożenia dla siebie i dla innych. Skojarzenia, rymowanki wzbudzały różne reakcje, ale głównie radość, zadowolenie, że udało się stworzyć trafne sformułowanie.
Poniżej prezentujemy kilka pomysłów uczniowskiej twórczości:

1) BEZPIECZEŃSTWO TO PODSTAWA, KAŻDY UCZEŃ POWIE, ŻE TO WAŻNA SPRAWA.
2) W NASZEJ „TRÓJCE” DUŻY, CZY TEŻ MAŁY, Z PODSTAW BEZPIECZEŃSTWA JEST DOSKONAŁY.
3) NIE UFAJ OSOBOM POZNANYM W SIECI, BO TUTAJ BEZPIECZEŃSTWO CZYHAĆ MOŻE NA DZIECI.
4) ZNAM ZNAKI DROGOWE, NIE W GŁOWIE MI ZACHOWANIA WYSKOKOWE.
5) ODPOWIEDZIALNOŚĆ TO MOJA WIZYTÓWKA, WIĘC ZASADY BEZPIECZEŃSTWA ZAWIERA MOJA GŁÓWKA.
6) PEWNI W SIECI, BO ZASAD BEZPIECZEŃSTWA W SZKOLE UCZĄ DZIECI.
7) JEŚLI CZAS SPĘDZASZ W GÓRACH, PAMIĘTAJ, ŻE JESTEŚ TURYSTA A NIE BURAK.