image29
Spotkanie z przedstawicielami Fundacji Fonis z okazji Międzynarodowego Dnia Głuchych i Języka Migowego odbyło się w naszej szkole w miniony piątek, 30 września. Wzięli w nim udział uczniowie klas czwartych, piątych i szóstej. Naszymi gośćmi byli: krajowy duszpasterz osób niesłyszących ks. Tomasz Filinowicz wraz z wolontariuszkami p. Lucyną  i niesłyszącą p. Katarzyną.

Podczas warsztatów z języka migowego uczniowie poznali alfabet migowy oraz wybrane znaki migowe. Nie zabrakło także informacji o kulturze głuchych i życia w świecie ciszy. Młodzi naszej szkoły z sukcesem witali się za pomocą znaków migowych czy przedstawiali się swoim imieniem. Trening języka migowego uczniowie przenieśli na dalsze przerwy śródlekcyjne, a nawet do domów, co niewątpliwie świadczy o sukcesie i zainteresowaniu młodych trudnym tematem niepełnosprawności słuchowej.

Organizatorem warsztatów był Samorząd uczniowski naszej szkoły.

Serdecznie dziękujemy za przyjęcie zaproszenia przez przedstawicieli Fundacji Fonis z Wrocławia.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia z galerii poniżej.

image5

image6