zrownowazony styl zycia ekolog reka trzymajaca zielona ziemie 53876 104098Informujemy, że rozpoczynamy w szkole kolejną edycję konkursu ekologicznego "Zielony Las".

Polega on na zbiórce surowców wtórnych: makulatura, zużyte baterie oraz butelki plastikowe PET.
Klasy, które zbiorą największą ilość wyżej wymienionych surowców (do końca kwietnia 2022 roku), mają szansę na wygranie nagród pieniężnych w rywalizacji między placówkami oświatowymi w Oławie. Nagradzane są dwie najlepsze dwie klasy w Oławie.

W ubiegłym roku szkolnym obie te nagrody przypadły naszym klasom - klasa IV A (obecna V A) zajęła pierwsze miejsce w mieście i wygrała 1700 zł, a na drugim miejscu była klasa II A (obecnie III A) - nagroda 800 zł.

Dodatkowo jest możliwość wygrania rywalizacji między placówkami oświatowymi z terenu 16 gmin, biorących udział w konkursie Zielony Las. Spośród wszystkich szkół i przedszkoli najlepsza, czyli ta która zbierze najwięcej surowców w przeliczeniu na 1 ucznia, otrzyma nagrodę 5000 zł. Druga placówka w klasyfikacji otrzymuje 3000 zł, a trzecia - 2000 zł. Tę rywalizację najtrudniej jest nam wygrać, bo w najlepszej sytuacji są bardzo małe placówki z małą ilością uczniów.

W tym roku szkolnym nasze szanse wzrastają, bo znacznie mniej mamy teraz uczniów w porównaniu do lat ubiegłych. Wszystko zależy od Państwa zaangażowania.
Na koniec każdej edycji konkursu na konto Rady Rodziców naszej szkoły wpływa kwota za zebrane przez nas surowce. Część z tej kwoty idzie na nagrody dla uczniów, którzy najwięcej zbiorą poszczególnych surowców. Nagrody są wręczane na koniec roku szkolnego.

Zapraszam Państwa do uczestnictwa w konkursie. Surowce: Makulatura (najlepiej związana i zważona), butelki PET (pogniecione i w workach) oraz zużyte baterie (w workach foliowych) należy składać w piwnicy szkolnej (szatni) na końcu korytarza przy kracie. Najlepiej gdyby worki (paczki) były opisane (imię i nazwiska - klasa) lub proszę o przekazanie mi informacji poprzez Librusa o dostarczeniu i ilości surowców. W razie jakiś pytań chętnie odpowiem.

Jacek Polasz
Koordynator konkursu Zielony Las w SP nr 3