W ubiegły czwartek 19 września największa sala lekcyjna w naszej szkole wypełniła się ogromnym tłumem kilkudziesięciu uczniów. W tym właśnie czasie zorganizowano pierwsze zebranie Wolontariatu Szkolnego.

Podczas spotkania opiekunowie WS tj. Małgorzata Kaźmierczak, Elżbieta Czerniak, Agnieszka Olejnik- Waszczuk oraz Alina Wilgosiewicz przedstawiły ideę i sens wolontariatu oraz możliwości realizacji działań wolontariackich w naszej szkole. Przypominamy więc, że wolontariat jest dobrowolnym, cyklicznym, bezpłatnym, pozalekcyjnym działaniem na rzecz drugiego człowieka (lub czworonoga) Wolontariat realizować możemy na kilku cyklicznych płaszczyznach:

  • Odwiedziny w zaprzyjaźnionym już Domu Pomocy Społecznej przy ul. Lwowskiej- odpowiedzialna Elżbieta Czerniak
  • Akcja „Duży czyta małym, mały bawi się z dużymi”- to nowość za którą odpowiada Alina Wilgosiewicz, realizowana w Przedszkolu Miejskim nr 2 przy ul. Lipowej
  • Pomoc czworonogom w Oławskim Przytulisku dla bezdomnych zwierząt- za którą odpowiada Agnieszka Olejnik- Waszczuk

Nasze działania dobroczynne to także m.in. wyjazdy do Zakładu Opiekuńczo Leczniczego dla Dzieci im. Jana Pawła II w Jaszkotlu, okolicznościowe zbiórki na rzecz potrzebujących mieszkańców naszego miasta, udział w akcji „Mogiłę pradziada ocalić od zapomnienia” czy całorocznej akcji Pola nadziei.

Drodzy uczniowie pragniemy Was poinformować, że tablica informacyjna WS została przeniesiona z drugiego na pierwsze piętro obok sali 21. Tam wypatrujcie wszelkich informacji dotyczących WS, czekajcie na wiadomości od koordynatorów na dzienniku elektronicznym oraz zbierajcie siły do pomocy innym. Ruszamy od października. Zapamiętajcie słowa Ronalda Reagana, że „nie możemy pomóc każdemu, ale każdy może pomóc komuś”.