IMG 358610 października 2024 roku w naszej szkole odbył się pierwszy bieg

upamiętniający dzielnych obrońców Lwowa

- dzieci i młodzież nazwanymi Orlętami Lwowskimi,

którzy  w latach 1918 – 1919 zginęli w walce o wolną Polskę.

W biegu wzięli udział uczniowie klas trzecich, którzy mieli za zadanie pokonać dystans 1421 metrów.

Wiek uczniów ani długość trasy nie była przypadkowa, ponieważ w walkach o Lwów zginęło wówczas 1421 dzieci i młodzieży,

a najmłodszym obrońcą był Janek Kukawski, który miał 9 lat.

Uczniowie wykazali się ogromną determinacją i duchem walki pokonując wyznaczoną trasę.

Pomimo zmęczenia każdy uczeń przekroczył linię mety.

W nagrodę za włożony trud i wysiłek uczestnicy otrzymali medale.

Organizatorem oraz fundatorem medali dla uczestników jest Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!