PRZEBIEG

POWIATOWEGO e- KONKURSU FRAZEOLOGICZNEGO

PT. „ALFY I OMEGI FRAZEOLOGII BIBLIJNEJ

EDYCJA III

Tegoroczny finał konkursu odbył się 24.04.2024r. a rozdano nagrody na uroczystej Gali, która miała miejsce 14.06.24r. w auli LO Nr I w Oławie. Organizatorami konkursu są Szkoła Podstawowa nr 3 im. Orląt Lwowskich oraz Szkoła Podstawowa nr 6 im. Polskich Olimpijczyków w Oławie.

Tematem zmagań konkursowych była znajomość 50 frazeologizmów biblijnych. Nadrzędnym celem konkursu jest szerzenie wśród dzieci i młodzieży uniwersalnych wartości chrześcijańskich.

Konkurs przeprowadzono on-line w formie testu z pytaniami otwartymi i zamkniętymi. W rywalizacji wzięło udział 36 uczniów z 6 szkół:

Szkoła Podstawowa nr3 w Oławie, Szkoła Podstawowa nr 6 w Oławie, Szkoła Podstawowa nr2 w Oławie, Gminna Szkoła Podstawowa w Oławie, Publiczna Szkoła Podstawowa nr2 w Jelczu – Laskowicach, Szkoła Podstawowa w Wierzbnie.

Po sprawdzeniu wyników testu wyróżniono 11 osób z grupy piszących test:

1.Chmiel Liliana – Gminna Szkoła Podstawowa w Oławie

2.Glejzow Kacper – Szkoła Podstawowa nr6 w Oławie

3.Król Maria – Szkoła Podstawowa w Wierzbnie

4.Litwin – Kozieł Wiktoria – Gminna Szkoła Podstawowa w Oławie

5.Małkiewicz Aleksandra – Szkoła Podstawowa nr3 w Oławie

6.Sierpiński Kacper – Publiczna Szkoła Podstawowa nr2 w Jelczu – Laskowicach

7.Szewczuk Franciszek – Szkoła Podstawowa nr3 w Oławie

8.Waręcka Iwona - Szkoła Podstawowa nr3 w Oławie

9.Wilgosiewicz Borys –Szkoła Podstawowa nr3 w Oławie

10.Wrotniak Alicja –Szkoła Podstawowa nr3 w Oławie

11.Ziemba Zuzanna – Gminna Szkoła Podstawowa w Oławie

Uczeń Franciszek Szewczuk ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Oławie otrzymał Nagrodę Dyrektora za najlepszy czas wypełnienia testu.

Uczeń Borys Wilgosiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Oławie otrzymał tytuł Alfy i Omegi Frazeologii Biblijnej.

Dzięki hojności sponsorów: Urzędowi Miejskiemu w Oławie, Radzie Rodziców ze Szkoły podstawowej nr 3 w Oławie oraz parafii śś. ap. Piotra i Pawła w Oławie wyróżnieni uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi. Wręczenia dyplomów i nagród dokonali sponsorzy nagród.