1110713

„Najważniejszą rzeczą w igrzyskach olimpijskich jest nie zwyciężyć, ale wziąć w nich udział.

Podobnie jak w życiu: nie jest ważne triumfować, ale zmagać się z organizmem”

I MIĘDZYSZKOLNA OLIMPIADA SPORTOWA KLAS 1-3

W piątek 10 maja br. odbyła się I Międzyszkolna Olimpiada Sportowa klas 1-3 organizowana przez naszą szkołę.

W tej edycji pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Oława.

Pomysłodawcą i organizatorem zawodów były  p. Ewelina Guźniczak i Aneta Karpińska.

Z wielkim optymizmem i zaangażowaniem kibicowała temu projektowi i zarażała do działania na jego rzecz

przewodnicząca Rady Rodziców SP nr 3 p. Karolina Kwak. Miejscem zmagań sportowych była hala OCKF przy ul. Sportowej 1.

Do udziału w Olimpiadzie przystąpiły wszystkie szkoły z miasta. W imieniu władz miejskich gościliśmy

panią Teresę Jurików – Górską wice dyrektor ZOSiPOW w Oławie.

Gościem specjalnym była p. Marieta Gotfryd – polska sztangistka, wielokrotna medalistka mistrzostw Europy i mistrzostw świata,

reprezentantka Polski na letnich igrzyskach olimpijskich 2008. Pani Marieta pełniła rolę sędziego głównego podczas olimpiady.

Sędziowania podjęły się również dwie nauczycielki wychowania fizycznego z SP3 p. A. Olejnik-Waszczuk  i p. M. Cegielska - Kowal.

Zawodników oraz ich opiekunów powitały organizatorki oraz dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 pan Jacek Ozga,

który przybliżył temat Aten. Wprowadzona została flaga olimpijska przez uczennice z klasy szóstej przebrane w stroje greckie.

Po przedstawieniu wszystkich zawodników i złożeniu przysięgi olimpijskiej, flagę olimpijską zawieszono,

żeby dumnie powiewała i towarzyszyła sportowcom podczas ich zmagań.

Dyrektor uroczyście zapalił znicz olimpijski, a po krótkiej rozgrzewce i tańcu w wykonaniu dzieci z koła tanecznego w SP3 pod opieką p. S. Olejnik,

mali zawodnicy mogli przystąpić do sportowych zmagań o zwycięstwo dla swojej szkoły.

Uczestnicy startowali w trzech kategoriach: klasy pierwsze, drugie oraz trzecie. Drużyna liczyła 6 zawodników: 3 chłopców i 3 dziewczynki.

Zawodnicy mieli do pokonania 4 konkurencje. Za każdą konkurencję drużyna otrzymywała punkty,

odpowiednio do uzyskanego miejsca w danym wyścigu na podstawie czasu mierzonego przez sędziów.

Emocjom nie było końca. Podczas przerwy między konkurencjami oraz przerwy na podliczenie wyników

uczestnicy korzystali z poczęstunku przygotowanego przez rodziców z SP3.

Do degustacji były ciasta, babeczki, ciasteczka, i inne słodkości oraz woda butelkowana i  lemoniada z Pasieki na Grobli.

Cała impreza miała zabezpieczenie medyczne w postaci dwóch pań ratowniczek wyposażonych w niezbędny sprzęt medyczny

i służących pomocą w razie kontuzji.

W ostatecznej klasyfikacji I miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa nr 5, II miejsce Szkoła Podstawowa nr 1, a III miejsce Szkoła Podstawowa nr 8.

Drużyny, które zajęły 1,2 i 3 miejsce otrzymały puchary dla szkoły, medale (złote, brązowe i srebrne)dla każdego uczestnika,

pamiątkowe dyplomy dla wszystkich i szkoły oraz prezenty dla szkoły i  dla każdego uczestnika.

Drużyny, które nie zajęły miejsc w zmaganiach, ale dzielnie walczyły nagrodzone zostały również medalami za udział i dyplomami.

Ponadto wszyscy uczestnicy olimpiady bez względu na to, czy zajęli miejsce czy nie, otrzymali prezenty rzeczowe,

które zapakowane były w worki gimnastyczne.

Całą imprezę zasponsorowało dużo firm i prywatnych osób.