4

7.03.2024 roku w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o zdrowym stylu życia "Trzymaj Formę!".

* Konkurs organizowany jest przez Główny Inspektorat Sanitarny, Polską Federację Producentów Żywności Związek Pracodawców oraz Wojewódzkie Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne jako inicjatywa towarzysząca Ogólnopolskiemu Programowi Edukacyjnemu "Trzymaj Formę!"

* Celem konkursu jest zwiększenie świadomości dotyczącej wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie wśród młodzieży,
w szczególności poprzez:
1) pogłębienie wiedzy na temat prawidłowego żywienia i zdrowego stylu życia oraz ich znaczenia dla organizmu człowieka,
2) pogłębienie wiedzy o wartości odżywczej żywności i doskonalenie umiejętności korzystania z informacji zamieszczonych na opakowaniach produktów żywnościowych.

* Konkurs adresowany jest do uczniów klas VI, VII i VIII zainteresowanych zdobyciem i pogłębianiem wiedzy z zakresu zdrowego stylu życia w szczególności uwzględniającej tematykę zbilansowanej diety i aktywności fizycznej.

* I etap konkursu na poziomie szkolnym został przeprowadzony on-line za pośrednictwem Internetowego Systemu Konkursowego.

Polegał on na samodzielnym rozwiązaniu zadań konkursowych przez uczniów. Zadania miały charakter testów z pytaniami zamkniętymi. Zestaw pytań testowych losowany był automatycznie przez system dla każdego ucznia. Czas trwania testu wynosił 45 minut.
W celu wypełnienia testu uczniowie logowali się na stronie Konkursu. Każdy uczeń użył danych nadanych przez Internetowy System Konkursowy.
Rozwiązywane zadania były dwojakiego rodzaju: 20 zadań, w których uczestnicy wybierali jedną z proponowanych odpowiedzi (każde zadanie za 1 pkt) oraz kolejne 20 zadań, w których uczestnicy decydowali o prawdziwości lub fałszu zdań (każde zadanie za 1 pkt).
Łącznie za udzielenie poprawnych odpowiedzi, uczestnik Konkursu mógł uzyskać maksymalnie 40 pkt.

*Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:

a)z klasy 6a : Victoria Borkowska, Agata Gwizdalska, Emilia Niżałowska

1. b) z klasy 6b: Alicja Fortuna, Pola Janicka, Zuzanna Marcinkowska, Zuzanna Wolańska, Karolina Wilgosiewicz, Hanna Zabor, Igor Waszkiewicz
  2. c) klasa 7a: Dawid Woźniak.

Wyniki uczniów oraz lista laureatów I etapu szkolnego Konkursu zostaną ogłoszone w terminie do dnia 5 kwietnia br. w ramach Internetowego Systemu Konkursowego w zakładce Moje konto.

Bardzo dziękujemy za udział:)

1

2