29 listopada  3 osobowa reprezentacja naszej szkoły wzięła odział w V Forum Samorządów Uczniowskich Szkół Podstawowych.  Celem spotkania było wspieranie samorządności uczniów, wymiana doświadczeń oraz propagowanie kreatywnych postaw życiowych młodych ludzi. Hasłem przewodnim forum było,, Dziecko wobec prawa”.

 

W nawiązaniu do spotkania z roku poprzedniego mogliśmy  podzielić się przykładami ciekawych gier i zabaw integracyjnych. Dodatkowo wysłuchaliśmy wykładu podinsp. Alicji Jędo na temat praw dziecka. Wzięliśmy udział w warsztatach przeprowadzonych przez członków OIRP we Wrocławiu, podsumowaniem których była wizyta w Sądzie Rejonowym w Oławie połączona z udziałem w rozprawie sądowej.

Podczas naszego spotkania mogliśmy również napisać listy w ramach akcji Amnesty International.

Więcej zdjęć w galerii...