dzien spodnycy 8fBadania archeologiczne wykazały, że pierwsze ubrania przypominające spódnice były znane już kilka tysięcy lat przed naszą erą. Były wykonywane głownie z trzciny lub ze słomy i nosili je również mężczyźni.

Z czasem zarysował się wyraźny podział: panowie (za wyjątkiem Szkotów) przysposobili sobie spodnie, kobiety spódnice. Kształt i długość spódnic zmieniał się na przestrzeni wieków, sięgając obu ekstremów. Średniowieczne damy z wyższych sfer nosiły na przykład ogromne, szerokie spódnice, których średnica u dołu wynosiła nawet 3 metry. Z kolei rewolucja obyczajowa lat 60. przyniosła ze sobą miniówki, ledwie zakrywające bieliznę. Smutny okres dla wielu miłośników damskich wdzięków rozpoczął się w latach 70., kiedy to spodnie zawitały do kobiecych szaf, a tym samym zasłonięte zostawały kolejne pary nóg. Spodnie szybko przestały być manifestacją emancypacji i stały się integralną częścią damskiej garderoby. W wielu krajach zachodnich są również uważane za bardziej „przyzwoite” i profesjonalne.  źródło: kalbi.pl

30 października  w naszej szkole obchodziliśmy Dzień spódnicy . W tym dniu w naszej szkole 55 dziewcząt z klas 7 i 8 zrezygnowało ze spodni na rzecz spódnicy, włączając się tym samym do akcji Samorządu Uczniowskiego. I miejsce z wynikiem 100% dziewcząt w klasie w spódnicach zajęła klasa VIII F, a II z wynikiem 80% dziewcząt w spódnicach klasa 7A. Na zwycięzców (całą klasę, nie tylko dziewczęta) czekała słodka nagroda.