Dzień Rodziny
"Z Tobą wszystko mi gra
Z Tobą lepszy ten świat..."
("Bratnie dusze" Cleo i Dawid Kwiatkowski")
Razem dla dzieci... Ruch, śpiew,...- ważny cel to właśnie stało się mostem
pomiędzy szkołą a rodzinami naszych uczniów,
bo najpiękniejsze rzeczy buduje się razem.
28 maja podczas Dnia Rodziny teren naszej szkoły zmienił się
w wyjątkowe centrum rodzinnej zabawy, śmiechu i integracji.
Boisko, sala gimnastyczna i zielona przestrzeń przyszkolna wypełniły się sportowymi emocjami,
muzyką, zapachem grilla, aromatycznymi słodkościami.
Zumbowa rozgrzewka wyzwoliła pierwsze endorfiny. Kreatywność familijną można było zobaczyć
podczas wielu zabaw i propozycji przygotowanych na stoiskach.
We włosach nie tylko wiatr ale i kolorowe warkoczyki, na twarzy roześmiane oczy
były w pięknej oprawie pomysłowych malowideł. Była chwila na utrwalenie wspomnień rodzinnym zdjęciem w "trójkowej fotobudce".
Konkurencje sportowe łączyły duety rodzinne w czwórboju, piłkarskim torze przeszkód, zawodach w ringo.
Emocje sięgnęły zenitu, gdy rozegrano mecz piłko siatkowej uczniowie kontra rodzice,
gdzie tym razem szkolna drużyna rozłożyła na łopatki dorosłych przeciwników.
Kibice szaleli na trybunach, a sędzia nie miał łatwego zadania, ale AKCJA INTEGRACJA pokazała piękną rywalizację.
Nie zabrakło atrakcji dla małych i dużych, były jeszcze strefy gier planszowych i gier komputerowych,
kredowa strefa artystyczna, wspólne puszczanie baniek.
Na chwilę można było przenieść się w wirtualny świat dzięki okularom VR.
Spragnieni i zmęczeni emocjami zmagać rodzinnych mogli ugasić pragnienie lemoniadą
przygotowaną przez "Pasiekę na Grobli", która serwuje pyszny miód.
A jeśli jeszcze ruchu mało, to czekał punkt pilates, zumba, animacje dla najmłodszych.
Karaoke, które wychwyciło wiele talentów wokalnych.
Można było również wyposażyć swoją biblioteczkę domową w nowe pozycje książkowe na kiermaszu.
Na pasjonatów gier planszowych też czekały niespodzianki.
Nie mogło oczywiście zabraknąć loterii fantowej.
Dochód z wydarzenia zostanie przeznaczony na realizację projektu Funduszu Toyoty oraz cele szkolne,
za każdą "cegiełkę" dziękuje cała społeczność szkolna.
A dla lubiących relaks na świeżym powietrzu i przyjemną konwersację zapraszała słodka kawiarenka,
wata cukrowa oraz grill.
Z całego serca dziękujemy:
Radzie Rodziców, wszystkim wolontariuszom (Rodzicom i Uczniom)
i partnerom wydarzenia (Sanepidowi, Pasiece na Grobli, Państwu Rączka)
Pracownikom SP 3 oraz każdej Rodzinie, która była tego dnia z nami.
Dziękujemy za obecność, wspólną zabawę i ogrom pozytywnej energii.
To właśnie dzięki Wam SP 3 jest miejscem pełnym ciepła, życzliwości i pięknych relacji.




























































