SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 IM. ORLĄT LWOWSKICH W OŁAWIE

ul. Lwowska 3

55-200 Oława

tel. 71 303 33 01

Dzień Rodziny

"Z Tobą wszystko mi gra

Z Tobą lepszy ten świat..."

("Bratnie dusze" Cleo i Dawid Kwiatkowski")

 

Razem dla dzieci... Ruch, śpiew,...- ważny cel to właśnie stało się mostem

pomiędzy szkołą a rodzinami naszych uczniów,

bo najpiękniejsze rzeczy buduje się razem.

28 maja podczas Dnia Rodziny teren naszej szkoły zmienił się

w wyjątkowe centrum rodzinnej zabawy, śmiechu i integracji.

 

Boisko, sala gimnastyczna i zielona przestrzeń przyszkolna wypełniły się sportowymi emocjami, 

muzyką, zapachem grilla, aromatycznymi słodkościami.

Zumbowa rozgrzewka wyzwoliła pierwsze endorfiny. Kreatywność familijną można było zobaczyć

podczas wielu zabaw i propozycji przygotowanych na stoiskach. 

We włosach nie tylko wiatr ale i kolorowe warkoczyki, na twarzy roześmiane oczy

były w pięknej oprawie pomysłowych malowideł. Była chwila na utrwalenie wspomnień rodzinnym zdjęciem w "trójkowej fotobudce".

Konkurencje sportowe łączyły duety rodzinne w czwórboju, piłkarskim torze przeszkód, zawodach w ringo.

Emocje sięgnęły zenitu, gdy rozegrano mecz piłko siatkowej uczniowie kontra rodzice,

gdzie tym razem szkolna drużyna rozłożyła na łopatki dorosłych przeciwników.

Kibice szaleli na trybunach, a sędzia nie miał łatwego zadania, ale AKCJA INTEGRACJA pokazała piękną rywalizację.

 

Nie zabrakło atrakcji dla małych i dużych, były jeszcze strefy gier planszowych i gier komputerowych,

kredowa strefa artystyczna, wspólne puszczanie baniek.

Na chwilę można było przenieść się w wirtualny świat dzięki okularom VR.

Spragnieni i zmęczeni emocjami zmagać rodzinnych mogli ugasić pragnienie lemoniadą 

przygotowaną przez "Pasiekę na Grobli", która serwuje pyszny miód.

A jeśli jeszcze ruchu mało, to czekał punkt pilates, zumba, animacje dla najmłodszych.

Karaoke, które wychwyciło wiele talentów wokalnych. 

Można było również wyposażyć swoją biblioteczkę domową w nowe pozycje książkowe na kiermaszu.

Na pasjonatów gier planszowych też czekały niespodzianki.

 

Nie mogło oczywiście zabraknąć loterii fantowej.

Dochód z wydarzenia zostanie przeznaczony na realizację projektu Funduszu Toyoty oraz cele szkolne,

za każdą "cegiełkę" dziękuje cała społeczność szkolna.

A dla lubiących relaks na świeżym powietrzu i przyjemną konwersację zapraszała słodka kawiarenka,

wata cukrowa oraz grill. 

 

Z całego serca dziękujemy:

Radzie Rodziców, wszystkim wolontariuszom (Rodzicom i Uczniom)

i partnerom wydarzenia (Sanepidowi, Pasiece na Grobli, Państwu Rączka)

Pracownikom SP 3 oraz każdej Rodzinie, która była tego dnia z nami.

 

Dziękujemy za obecność, wspólną zabawę i ogrom pozytywnej energii.

To właśnie dzięki Wam SP 3 jest miejscem pełnym ciepła, życzliwości i pięknych relacji.