Jesteś tutaj: Start / Z życia szkoły / Transmisja ze Startu Misji Kosmicznej Drugiego Polaka w Kosmosie
Transmisja ze Startu Misji Kosmicznej Drugiego Polaka w Kosmosie
25 czerwca 2025r. uczniowie naszej szkoły mieli okazje śledzenia historycznej chwili
poświęconej startowi misji kosmicznej Axiom-4 z udziałem doktora Sławosza Uznańskiego- Wiśniewskiego,
który został drugim Polakiem (po Mirosławie Hermaszewskim) w kosmosie,
a pierwszym na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).
Start misji rozpoczął się tego dnia o godz. 8:31 (czasu polskiego).
Młodzież mogła obserwować kolejne sekwencje przemieszczania się kapsuły z Polakiem,
zakończone jej swobodnym lotem w kierunku Międzynarodowej Stacji Kosmicznej





