29 stycznia 2019 roku odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski, którego organizatorem była p. Agnieszka Maćków i p. Alicja Paczkowska. Konkurs skierowany był dla klas I- III i przystapiło do niego 31 uczniów. Wszyscy uczestnicy byli świetnie przygotowani, wspaniale recytowali wybrane przez siebie wiersze i byli nagradzani gromkimi brawami publiczności, wśród której byli również rodzice wystepujących dzieci. Walka była bardzo wyrównana, dlatego też komisja w składzie: p. Małgorzata Kaźmierczak, p. Maria Karłowicz i p. Marzena Schiller miała bardzo trudne zadanie. Po naradzie udało się wyłonić zwycięzców:

I kategoria wiekowa- klasy I

Natalia Janik 1a

Milena Cielecka 1b

II kategoria wiekowa- klasy II

Karolina Wilgosiewicz 2b

III kategoria wiekowa- klasy III

Aleksandra Król 3a

Rafael Szczupał- Berberana 3a

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, a zwycięzcy także nagrody książkowe, które wręczyli dzieciom p. Dyrektor Jacek Ozga oraz p. Wicedyrektor Małgorzata Kaźmierczak. Nagrody ksiązkowe ufundowała Rada Rodziców. Zwycięzcy wezmą udział w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim organizowanym w Szkole Podstawowej nr 8 w Oławie.