W dzisiejszym dniu ( 8 listopada) odbył się w klasach 0-3 uroczysty apel z okazji rocznicy odzyskania niepodległości. Wszyscy uczniowie wzięli udział w niecodziennej lekcji historii. Dowiedzieli się co to jest niepodległość słuchając piosenki w wykonaniu Tatianki, Zuzi, Nicoli i Martynki pt. " Co to jest niepodległość?".

Uzmysłowili sobie, że należy być dumnym z tego, że jesteśmy Polką i Polakiem śpiewając razem z klasami pierwszymi piosenkę pod tym samym tytułem. Ponadto wysłuchali wiersza o barwach narodowych w wykonaniu Natalii, obejrzeli taniec z szarfami przygotowany przez klasę 3a, zobaczyli taniec narodowy " Polonez" w wykonaniu najmłodszych dzieci z oddziałów przedszkolnych, wysłuchali pieśni " Rozkwitały pąki białych róż" zaprezentowanej przez klasę 2a i " Przybyli ułani " przez klasę 2b oraz wysłuchali wiersza wyrecytowanego przez Olę pt." 11 listopada".

Uczniowie  z należytą powagą i zainteresowaniem obejrzeli  występ małych aktorów, którzy musieli nauczyć się tekstów na pamięć i poszło im znakomicie. Całość dopełniała piękna dekoracja i pasujące do występów stroje. Mali aktorzy to: Maja, Ala, Tosia G, Igor, Oskar, Tosia Ch. 

Więcej zdjęć w galerii...