Zbliża się 1 listopada  –  dzień pamięci o zmarłych. Wielu mieszkańców naszego regionu  mogiły swoich bliskich pozostawiło na Kresach. Opuszczone i zaniedbane czekają na naszą pamięć. Dolnośląscy uczniowie w ramach akcji MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA od 10 lat porządkują nekropolie na Wschodzie, a w październiku zbierają znicze i wraz z ekipą TVP Wrocław zawożą  je na polskie cmentarze na Ukrainie i Wileńszczyźnie.

Podobnie jak w latach ubiegłych zwracamy się do uczniów, ich rodziców i  nauczycieli  o podarowanie symbolicznej lampki białej lub czerwonej. Zapłoną one  na wielkich, narodowych nekropoliach na Rossie w Wilnie oraz Łyczakowie i Cmentarzu Janowskim we Lwowie, ale również na  polskich cmentarzach na Ukrainie , które tego lata remontowane były przez młodych wolontariuszy z Dolnego Śląska.  (...)

za: https://www.kuratorium.wroclaw.pl/category/ksztalcenie-i-wychowanie/mogile-pradziada-ocal-od-zapomnienia/

Zbiórka zniczy w naszej szkole trwa do 28 października br. Znicze prosimy dostarczać do sali 24.

Zapraszamy do udziału