81ZTRM1ZWL. AC SX466 28 listopada uczniowie klasy 1b, w ramach doradztwa zawodowego,  mieli możliwość zapoznać się z pracą pszczelarza.

Naszym gościem był p. Sucharski ( tato naszego ucznia – Konrada), któremu towarzyszyła i pomagała żona.

Dzieci z uwaga wysłuchały wszystkich informacji dotyczących pracy pszczelarza.

Nasz gość w ciekawy sposób opowiadał o życiu pszczół, o pracy jaką musi wykonywać ten owad,

aby ludzie mogli smakować miodu i korzystać z jego leczniczych właściwości.

Dzieci zrozumiały, że nie należy bać się pszczół, bo one nie robią nam krzywdy.

Mogły poobserwować je z bardzo bliska, dzięki specjalnemu „ terrarium” w którym były i oczywiście ciężko pracowały.

Na koniec przyszedł czas na degustację różnych rodzajów miodów.

Było pyyysznie.

Podobnie  ulubieniec wszystkich i dużych i małych - Kubuś Puchatek- my też lubimy miodek

.I gdy Królik zapytał:– Co wolisz, miód czy marmoladę do chleba?

Puchatek był tak wzruszony, że powiedział:

– Jedno i drugie. – I zaraz potem, żeby nie wydać się żarłokiem, dodał: – Ale po co jeszcze chleb, Króliku?

Nie rób sobie za wiele kłopotu.Bardzo dziękujemy za poświęcony nam czas i niezapomniane wrażenia.