3 kwietnia 2023 roku uczniowie klasy 4b:

Martyna Engel
Oliwia Gierula
Karol Siwula

wzięli udział w Półfinale XVIII Konkursu dla Dzieci i Młodzieży „UCZĘ SIĘ BEZPIECZNIE ŻYĆ” pod Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP Pani Agaty Kornhauser-Dudy o tytuł: Mistrza Dolnego Śląska w Edukacji dla Bezpieczeństwa Ekologicznego.

Wczesnym rankiem wyruszyliśmy do Wrocławia na Uniwersytet Przyrodniczy, gdzie przywitali nas organizatorzy, służby mundurowe i ratownicze. Konkurs ten corocznie organizowany jest przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego i Euroregion Nysa.  Uczestnicy podczas konkursu musieli wykazać się obszerną wiedzą na temat:
sposobów udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, radzenia sobie w przypadku niedrożności dróg oddechowych, jak również porażenia piorunem; poza tym  przyczyn zanieczyszczenia powietrza, oszczędzania w gospodarstwie domowym ciepła, prądu, wody,
a także ochrony i dbania o środowisko naturalne.

Sprawdzeniem wiedzy i umiejętności było podjęcie przez uczniów praktycznych czynności. Uczniowie otrzymali dyplomy oraz pamiątkowe książki. Udział naszych podopiecznych
w tym konkursie realizowany był w ramach programu „Bezpieczny Dolnoślązak”.