LABORATORIA PRZYSZLOSCI 001 I życie w szkole okazało się piękniejsze. Zaczęła się przygoda z nowymi technologiami, cyfryzacją i robotyką na dobre. Laboratoria Przyszłości ubarwiają rzeczywistość  SP nr 3 w Oławie. Nasi uczniowie w ciekawszej formie mogą poszerzać swoje umiejętności i wzbogacać wiedzę. Sprzęt, który zakupiliśmy, stwarza nam lepsze warunki do pracy. Technologia weszła na dobre w mury naszej szkoły. Możemy pochwalić się naszymi pomysłami.

Na technice szóstoklasiści korzystali z zestawu startowego z serii Arduino.

Coraz bliżej święta, coraz bliżej…, więc mieli możliwość, stworzenia tablicy pinów ze świecącymi diodami LED. Czeka nas jeszcze wiele atrakcji z wykorzystaniem tego zestawu (pomiar odległości, wilgotności gleby, pomiar ruchu, temperatury). Przed nami otwierają się również wirtualne drzwi do tworzenia własnych projektów oraz będziemy modyfikować gotowe zasoby, według naszych potrzeb.

Spotkania koła teatralno - dziennikarskiego „Od słowa do słowa”

Jest to źródło tworzenia dobrych relacji, otwierania się na siebie i innych. Tutaj nie tylko słowo w roli głównej. Każdą naszą rolę, ruch sceniczny, choreografię… pstryk i mamy ciekawą, dobrej jakości fotografię. Przyjemnie jest też wejść w rolę reżysera, operatora i utrwalić nasze pomysły, kręcąc film. Czy daliśmy radę z wyzwaniem aktorskim? Obejrzymy, porównamy i doskonalimy.

Koło matematyczno-informatyczne dzięki okularom VR

Uczestnicy koła wyruszyli w wirtualną podróż po Australii, Afryce i innych ciekawych miejscach na świecie. Już nie tylko palcem po mapie, ale można dzięki cyfryzacji poznać Starożytną Grecję i Rzym, co ostatnio zrobiliśmy.
Po niezwykłych wojażach przyszedł czas na zaprzyjaźnienie się z drukiem 3D. Przed uczniami otworzył się magiczny świat, możliwość obserwacji na żywo, jak powstaje druk 3D, jest niesamowite.

Emocjonująco, wyjątkowo jest również podczas programowania.

Roboty Photon, są już naszymi znajomymi. Poznajemy się lepiej. Poprzez aplikacje zainstalowane na tabletach nawiązaliśmy nić porozumienia z interfejsami do nauki podstaw kodowania. Dzięki specjalnemu adapterowi Photon Magic Dongle programowanie przenosimy na tablicę interaktywną, wtedy angażuje się więcej uczestników. Grupa działa. A nasze „Photonki” nabyły już swoje własne imiona wymyślone przez uczniów.

Akcesoria takie jak maty edukacyjne, fiszki, magnetyczne maski z nadrukiem lub do samodzielnej personalizacji są bazą do tworzenia ciekawych zajęć, w których dzieci chętnie uczestniczą. Super bawimy się, gdy nasze roboty, przechodząc przez zakodowaną trasę, wydają  dźwięki, zmieniają kolory oczu i czułek a także mogą wypowiadać się nagranym przez nas głosem. Możliwości jest bardzo dużo, a my ciągle odkrywamy nowe.