20220111 101630
W dniu 11 stycznia 2022 r. w siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Oławie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Plastycznego pt. ”Bezpieczny Pieszy w powiecie oławskim”, który odbył się w ramach programu „ Prewencja na Strat- Kręci mnie bezpieczeństwo z Oławską Policją”.

Celem konkursu było:

* Uwrażliwienie na niebezpieczeństwa jakie czyhają na niechronionych uczestników ruchu drogowego (pieszych, rowerzystów, motorowerzystów) na co dzień, a w szczególności w okresie jesienno- zimowym.

*Zwrócenie uwagi na zagrożenia jakie mogą mieć miejsce przy braku odpowiedniej widoczności na drodze i w jej pobliżu.

* Kształtowanie zachowań zapobiegających nieszczęśliwym wypadkom na drodze dotyczących pieszych, rowerzystów, motorowerzystów podczas okresu jesienno- zimowego (używanie elementów odblaskowych, kamizelek odblaskowych, prawidłowe wyposażenie jednośladów).

W wyniku szkolnych eliminacji do siedziby Organizatora przekazanych zostało 11 prac uczniów klas I- V z naszej szkoły. Uczennica klasy V a Joanna Chrząszcz została laureatką tego konkursu zajmując II miejsce w II grupie wiekowej.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a zwłaszcza Joasi i życzymy dalszych sukcesów artystycznych.

Nauczyciel plastyki -Dorota Mądrala

20220111 101127