nakretkiZbiórka zakrętek to nie tylko zbiórka surowca wtórnego. Oprócz bycia „eko” dzięki zwykłym nakrętkom stajemy się lepsi, wrażliwsi, uczymy dzieci empatii i reakcji na potrzeby drugiego człowieka, szczególnie słabszego, chorego i niepełnosprawnego.

            W naszej szkole zbiórka nakrętek na rzecz Leny Łabuńskiej i Oliwiera Kłodzińskiego, dwójki niepełnosprawnych dzieci wciąż trwa. Dlatego bardzo serdecznie dziękujemy każdemu, kto poprzez zbiórkę przyczynia się do zdobycia środków na rehabilitację Leny i Oliwera.

            Zbieramy wszelkie plastikowe zakrętki, bez względu na kształt czy kolor: po napojach, kawie, mleku czy jogurtach i po produktach spożywczych. Są to również zakrętki po chemii gospodarczej, po płynach do zmywania, szamponach, płynach do płukania itp.

            Zebrane nakrętki trafiają do magazynu w szkole. Pod koniec każdego roku szkolnego, już od wielu lat są odbierane przez rodziców niepełnosprawnych dzieci i sprzedawane w punktach skupu surowców wtórnych. Te z kolei sprzedają je firmom, które ponownie je wykorzystują. Plastik z korków od butelek po zmieleniu przerabia się na granulat, który można ponownie wykorzystać w procesie produkcji. Dlaczego więc nie pomóc innym, odkładając nakrętki, zamiast je wyrzucać? Teoretycznie moglibyśmy po prostu umieszczać taką nakrętkę w domowym koszu na śmieci. Jednak postępując tak, tracimy szansę na realną pomoc komuś, kto jej potrzebuje.