Drodzy Rodzice, Uczniowie i Nauczyciele!

W ubiegłym roku szkolnym nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w uchwalonym przez Radę Ministrów programie „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”. Program ma na celu poprawę czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek ( w tym szkolnych) . Cel ten jest realizowany poprzez wsparcie finansowe ze strony państwa, a także władz lokalnych.

W tym roku udało się nam otrzymać dotację na powiększenie księgozbioru biblioteki. Po otrzymaniu środków finansowych na zakup nowości wydawniczych rozpoczęliśmy działania, które zgodnie z 3. priorytetem tego programu, mają na celu:

rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży”

Wsparcie finansowe, które otrzymaliśmy to 15 000 złotych. Aby mądrze zagospodarować tę kwotę zwracamy się z prośbą do uczniów, rodziców
i nauczycieli o zaangażowanie się w powiększanie księgozbioru. Jest mnóstwo ciekawych książek, które warto przeczytać. Jeśli chcecie Państwo aby w naszej bibliotece znalazła się interesująca książka prosimy o napisanie swojej propozycji (tytuł książki oraz autora – prosimy o 2-3tytuły) na Librusie lub dostarczenie do biblioteki.