„Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w grudniu, kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Podczas wydarzenia mobilizują się ludzie na całym świecie do solidarnego przeciwstawienia się naruszeniom praw człowieka. Maraton powstał w Polsce w 2001 roku i urósł do rangi największego na świecie wydarzenia w obronie praw człowieka - w 2018 roku podjęto ponad 5,9 mln akcji na całym świecie. W 2018 r. w 854 miejscach w całej Polsce napisaliśmy 308 974 listy!”- czytamy na stronie Amnesty International.

W tym roku szkolnym również nasza szkoła wzięła udział w Maratonie pisanie listów Amnesty International! Łącznie klasy ósme pod opieką A. Wilgosiewicz napisały 81 listów w obronie 10 młodych ludzi, z państw całego świata, których prawa zostały złamane!!!

Jest to ważne, bowiem „iskra odwagi jest w każdym z nas. Możemy zabrać głos w słusznej sprawie. Możemy wysłać tweeta. Możemy protestować. Możemy napisać list. Możemy działać razem ramię w ramię z obrońcami i obrończyniami praw człowieka, by walczyć z niesprawiedliwością i budować bardziej sprawiedliwy świat.”- czytamy na stronie organizacji.

Jesteśmy dumni z naszych ósmoklasistów, że tak chętnie podjęli się tego dzieła. Gratulujemy Wam wrażliwości, empatii i dojrzałości.