W piątek 29 listopada 2019 r. w Klubie 1. Pułku Saperów odbył się XVI Wojewódzki Konkurs Poezji Patriotycznej i Religijnej im. ks. ppłk. Zbigniewa Stefaniaka „Fides et Patria”. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice- Gabriela Pałucka z 7 d oraz Julia Starzyk z 8d. Honorowym patronatem konkurs objęli: marszałek województwa opolskiego, starosta powiatu brzeskiego, burmistrz miasta Brzeg, dowódca 1. Pułku Saperów, biskup polowy Wojska Polskiego, ewangelicki biskup wojskowy.


Przegląd rozpoczął się uroczystą mszą świętą . Pani Jana Koronkiewicz, przywitała zgromadzonych gości, uczestników oraz ich opiekunów w sali widowiskowej wojskowego ośrodka kultury. Publiczność miała okazję usłyszeć solistkę Justynę Bukiedę, która swoim wykonaniem „Matki Boskiej Częstochowskiej” wzbogaciła spotkanie. Uroczystego otwarcia poprzez symboliczne zapalenie świecy dokonali: p.o. dowódcy ppłk Krzysztof Mikrut oraz burmistrz miasta Brzeg Jerzy Wrębiak. Wśród zgromadzonych gości była rodzina księdza Stefaniaka. Konkurs poprowadził st. szer. Tomasz Wójcik.
Jury w składzie: Maria Dorota Herman – specjalista od teatru w Brzeskim Centrum Kultury, Izabela Choma – instruktor teatralny oraz Elżbieta Kużdżał – wiceprezes do spraw młodzieży PTTK wysłuchało ponad 70 prezentacji oraz wyłoniło zwycięzców. Nasze uczennice otrzymały wyróżnienie, udział w konkursie był nowym doświadczeniem i okazją do wysłuchania niezwykłych interpretacji utworów o tematyce patriotycznej i religijnej.

Więcej zdjęć w galerii...