27 listopada 2019 roku uczniowie naszej szkoły mieli okazję zobaczyć spektakl teatralny pt. ,, Spór o zamek" w wykonaniu krakowskiego aktora pana Andrzeja Jurczyńskiego. Monodram to bardzo szczególny utwór dramatyczny, który wymaga od aktora wielkich umiejętności i niezwykłej pamięci. W sztukach tego rodzaju zobaczyć można tylko wybitnych i bardzo doświadczonych artystów.

Aktor musi bowiem zainteresować widownię nie tylko przedstawioną treścią utworu, ale także wyrazić gestem, ruchem i mimiką wszystko to, co zwykle czyni zespół aktorski. Andrzej Jurczyński sprostał temu zadaniu. Przypomniał nam fragmenty ,, Latarnika ", historię powstania ,, Pana Tadeusza ". Zadumanego Mickiewicza, stawał się dostojnym Sędzią, posępnym księdzem Robakiem, Podkomorzym, Gerwazym oraz Hrabią. Występ Andrzeja Jurczyńskiego został nagrodzony gromkimi brawami i był dla uczniów doskonałą ilustracją do omawianej lektury. Uczniowie byli pełni podziwu dla aktora, który nauczył się tak dużo tekstu na pamięć.

Więcej zdjęć w galerii...