… to projekt dla młodych wolontariuszy naszej szkoły, realizowany od września przy współpracy z Przedszkolem Miejskim nr 2 w Oławie przy ul. Lipowej. „Co tydzień chodzimy do przedszkolaków, by czytać im bajki, uczymy się rozmawiać z nimi o ważnych sprawach dziecięcym językiem, a także organizujemy i prowadzimy różne gry i zabawy”- mówią wolontariusze. Młodzi wolontariusze to blisko 40 osób podzielonych na grupy, cyklicznie (co piątki) chodzących do trzech grup starszaków (5latków) w Przedszkolu Miejskim nr 2.

„Cieszymy się z zawiązanej współpracy. Młodzi radzą sobie znakomicie, a dzieci czekają na ich odwiedziny.”- mówią wychowawczynie z Przedszkola. Warto dodać, ze projekt ten jest realizowany w naszej szkole pierwszy rok. Od razu cieszył się dużym zainteresowaniem i mamy nadzieję, że tak pozostanie.