23 października w Sali Rajców oławskiego Ratusza odbył się finał  II edycji konkursu pod hasłem: „100 pytań na 100- lecie Odzyskania Niepodległości”.

80  rocznica wybuchu II wojny światowej. 75 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Piątka uczniów z naszej szkoły zakwalifikowana w eliminacjach ,które odbyły się 15.października zmierzyła się z reprezentacją Szkoły Podstawowej nr 6.

Podobnie jak w eliminacjach uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z historii, geografii oraz kultury. Z naszej piątki  w skład której wchodzili J. Starzyk, A. Władyka, G. Gołąbek, F. Michniacki i B. Ptak do trójki najlepszych awansowała Julia Starzyk. W ostatecznej kwalifikacji po zaciętej walce Julia zajęła
II miejsce. Gratulujemy Julii jak i pozostałym zawodnikom, którzy wykazali się ogromną wiedzą.