„100 pytań na 100 lecie Odzyskania Niepodległości” – 80 rocznica wybuchu II wojny światowej. 75 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.

Dziesięcioosobowa grupa ósmoklasistów z naszej szkoły wyłoniona w ramach wewnętrznych eliminacji wzięła udział w konkursie organizowanym przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną pod hasłem: „100 pytań  na 100 lecie Odzyskania Niepodległości” – 80 rocznica wybuchu II wojny światowej. 75 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.

I etap konkursu odbył się 15 października. Młodzież zmagała się z pytaniami zarówno zamkniętymi jak i otwartymi z zakresu historii, geografii, zwyczajów i obyczajów oraz Polski współczesnej.
Do II etapu zakwalifikowało się pięcioro uczniów, którzy dnia 23. Października w Sali Rajców oławskiego Ratusza zmierzą się z drużyną Szkoły Podstawowej nr 6.
Życzymy powodzenia naszym uczniom i trzymamy kciuki.