Jesteśmy drudzy w powiecie

20 marca 2019 r., już po raz XIV,  sala rycerska oławskiego Urzędu Miasta była świadkiem zmagań uczestników Powiatowego Konkursu Biblijnego „Biblos”.

  • biblos1
  • biblos2
  • biblos3
  • biblos4

Tradycyjnie, jak co roku w zmaganiach tych biorą udział także uczniowie naszej szkoły oraz innych szkół całego powiatu. Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 6. Temat tegorocznego konkursu dotyczył Trzeciej Osoby Trójcy Świętej –Ducha Świętego. Uczestnicy zmagań odpowiadali na wylosowane pytania oraz prezentowali w wybrany przez siebie sposób konkretny tekst biblijny. Oceniane były również wcześniej przygotowane prace plastyczne pt. „Artystyczna wizja Ducha Świętego”. Autorem pracy z naszej szkoły był Rafał Winnicki z klasy III c gimnazjum, którego praca została oceniona bardzo wysoko. Po wyrównanych i emocjonujących zmaganiach pierwsze miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Oławie, a  miejsce drugie przypadło naszej szkole, która wystąpiła w składzie: Wiktoria Tyniec z klasy III c gimnazjum, Jan Szwajgiel z klasy III e gimnazjum, Jakub Kowal z klasy VIII a szkoły podstawowej oraz Emilia Kołtowska z klasy III c gimnazjum. Opiekunem grupy była pani Alina Wilgosiewicz. Serdecznie gratulujemy laureatom.

Zdjęcia za https://www.facebook.com/UrzadMiastaOlawa/